Podkład matujący – nieskazitelna cera w kilka minut

Podkład matujący – nieskazitelna cera w kilka minut

Bez dobrego podkładu makijaż nigdy nie będzie perfekcyjny. Za to odpowiedni kosmetyk potrafi zdziałać cuda. Zapobiega błyszczeniu się skóry, odmładza ją i zapewnia świeżość przez cały dzień. Dodaje blasku, a nawet pielęgnuje.

Czym różnią się podkłady matujące od kryjących?

Oba rodzaje podkładów niwelują niedoskonałości skóry takie jak rozszerzone pory, trądzik, zaczerwienienia, miejscowe podrażnienia. Kryjące są skierowane do kobiet z różnymi typami cery. Zapewniają idealną gładkość skóry, która jest pożądana podczas wielkich uroczystości – np. randki, ślubu lub eleganckiego balu. Natomiast podkłady matujące zostały stworzone z myślą o potrzebach osób z cerą tłustą i mieszaną, która na całej powierzchni lub w tzw. strefie T obejmującej czoło, nos i brodę jest pokryta warstwą sebum. Do zadań kosmetyku nie należy pełne krycie, czyli maskowanie wszystkich mankamentów skóry, lecz przede wszystkim pochłanianie nadmiaru sebum, aby skóra się nie błyszczała. Podkłady matujące mogą charakteryzować się pełnym kryciem tak jak kryjące, ale najczęściej spotykane są preparaty o średnim lub lekkim kryciu. Nadają skórze naturalny wygląd.


Unikalne właściwości podkładów matujących

Kosmetyki starej generacji zatykały pory i obciążały skórę. Współczesne preparaty nie tylko umożliwiają stworzenie bajecznego makijażu, ale również odznaczają się właściwościami pielęgnacyjnymi. Wśród podkładów matujących szczególnie polecane są mineralne zawierające mikę, tlenek cynku, tlenki żelaza lub dwutlenek tytanu. W składzie niektórych podkładów można natknąć się również na kaolin, czyli delikatną białą glinkę zawierającą m.in. wymienioną już mikę, ale również kwarc. Wskazane substancje mają działanie bakteriobójcze, łagodzące stany zapalne i absorpcyjne, dzięki czemu mankamenty przetłuszczającej się skóry zostają zniwelowane. Dzięki kosmetykowi nadmiar sebum na powierzchni skóry zostaje zredukowany. Praca gruczołów łojowych jest kontrolowana dzięki składnikom mineralnym.

Jaki efekt zapewnia podkład matujący? 

Jednym z polecanych podkładów jest Stay Matt Rimmel, o którym można dowiedzieć się więcej na stronie https://pl.rimmellondon.com/produkty/face/podk%C5%82ad-stay-matte. Wszystkie podkłady tego rodzaju charakteryzują się lekką konsystencją nieobciążającą skóry. Nie tworzą efektu maski, lecz zapewniają naturalny wygląd. Gwarantują zdrowy koloryt skóry, która staje się aksamitnie gładka i miękka w dotyku. Chronią przed błyszczeniem się przez wiele godzin. Czynią twarz młodzieńczą i promienną. Trudno sobie wyobrazić makijaż bez podkładu stanowiącego perfekcyjne wykończenie makijażu.

Prawidłowa aplikacja

Oprócz doboru odpowiedniego podkładu ważny jest sposób jego aplikacji. Oczywiście zawsze można posłużyć się palcami lub gąbeczką, ale najwspanialszy rezultat przynosi zastosowanie specjalnych pędzli do podkładów. Należy nabrać podkład na pędzel, a jego nadmiar ściągnąć. Zdecydowanie lepiej nakładać kilkakrotnie cienkie warstwy kosmetyku niż jeden raz grubą. Preparat powinien zostać rozprowadzony równomiernie na całej powierzchni twarzy.