Potas a odchudzanie — suplementacja podczas diety

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Potas a odchudzanie — suplementacja podczas diety

W aptekach i sklepach można znaleźć wiele specyfików pomagających zrzucić zbędne kilogramy. Skuteczność ich działania jest jednak wątpliwa. Zapewne słyszałeś, że nie ma cudownej tabletki na odchudzanie. Zamiast sięgać po tego typu środek, włącz dietę redukcyjną, postaw na aktywność fizyczną, a preparat zastąp dobrej jakości mikroelementami. To skuteczniejsza i bardziej bezpieczna droga, podczas której nie możesz zapomnieć o potasie. W artykule przyjrzymy się jego wpływie na Twój organizm w procesie odchudzania.

Dieta redukcyjna, na którą decyduje się wiele osób, jest jedynym sposobem na zrzucenie kilogramów. Jadłospis z deficytem kalorycznym niesie ze sobą jednak ryzyko wystąpienia niedoborów. Zmniejszenie ilości kalorii oznaczać może — i często oznacza — rezygnację z niektórych grup pożywienia. Dlatego niezbilansowana dieta odchudzająca może stać się niedoborowa.

Potas w diecie redukcyjnej

Jak jest w przypadku potasu? Zmniejszenie przyjmowania węglowodanów wiąże się często z rezygnacją z ziemniaków. Co zaskakujące, ten popularny składnik obiadów jest doskonałym źródłem potasu. Podobnie jest z suszonymi owocami, które są niwelowanie ze względu na dużą zawartość cukru. Analogicznie, odchodzi się od spożywania wszelkiego rodzaju orzechów z powodu ich sporej kaloryczności.

Niedobór potasu a odchudzanie

Taka sytuacja, jeśli decydujesz się na długotrwałą dietę, może wiązać się z ryzykiem wystąpienia niedoboru potasu. Co za tym idzie, zwiększa się Twoja podatność na skurcze mięśni, wahania ciśnienia, wystąpienie nudności czy wielomoczu.

Wiele osób zastanawia się nad bezpośrednią zależnością potas a odchudzanie. Co z tego wynika? Niedobór potasu zwiększa podatność na zaparcia, które są częstą przypadłością podczas diety i niebezpośrednią przyczyną tego, że nie możesz zrzucić wagi. Warto także wiedzieć, że odpowiednia ilość potasu niezbędna jest do spalania węglowodanów i białek.

Jeśli dodatkowo włączyłeś intensywne treningi, musisz wiedzieć, że wraz z potem pozbywasz się tego cennego elektrolitu, a jego poziom warto uzupełnić, byś lepiej się czuł. Pewnie słyszałeś, że szczególnie podczas diety należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, a to mierzy się w ilości elektrolitów, które masz w ciele. Jeśli poziom potasu spada, możesz nie tylko mieć problemy z utratą wagi, ale też może to mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *