Powiększanie piersi implantami – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Powiększanie piersi implantami – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Obecnie powiększanie piersi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Powiększanie piersi implantami – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

 

Kobiety marzące o pełnym biuście mogą obecnie korzystać z szerokiej gamy zabiegów powiększania piersi. To zarówno powiększanie biustu małoinwazyjne, polegające na wstrzyknięciu własnego tłuszczu czy kwasu hialuronowego, jak również zabiegi z wykorzystaniem implantów piersi.

Chociaż medycyna estetyczna pozwala na powiększanie biustu małoinwazyjnie, to jednak efekty zabiegu nie będą porównywalne z wszczepieniem implantów. Profesjonalne powiększanie piersi w klinice chirurgii plastycznej pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów – nie tylko samego powiększenia biustu, ale także jego ujędrnienia i podniesienia – takie modelowanie piersi nada im pełniejszy kształt.

Gdy również myślisz o poddaniu się zabiegu powiększenia piersi, sprawdź, co warto dowiedzieć przed umówieniem się na wizytę u chirurga plastycznego!

Jakie są najczęściej stosowane rodzaje implantów piersi?

Dzisiaj powiększanie piersi w klinice chirurgii plastycznej pozwala uzyskać bardzo naturalne rezultaty. To wszystko za sprawą szerokiej gamy implantów dostępnych do wyboru, dlatego też można dostosować je specjalnie do oczekiwań pacjenta.

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się tak zwane implanty anatomiczne, które posiadają kształt kropli. Dzięki temu wyglądają bardzo naturalnie. Do dyspozycji są także klasyczne implanty okrągłe, które są tańsze, ale nie imitują tak dobrze kształtu piersi.

Implanty różnią się pomiędzy sobą również swoimi rozmiarami – od dość małych aż do większych.

W doborze odpowiednich implantów piersi wykorzystuje się obecnie specjalne biustonosze z wkładkami albo systemy komputerowe wizualizujące wygląd piersi po zabiegu.

Czy powiększanie piersi to zabieg tylko dla młodszych kobiet?

Z zabiegu takiego jak powiększanie biustu korzystają głównie kobiety młodsze, niemniej jednak nie jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nich. O kwalifikacji do zabiegu decyduje stan zdrowia pacjenta, a nie jego wiek. Faktem jest jednak, że u starszych kobiet pojawia się więcej przeciwwskazań.

Przed zabiegiem powiększania piersi należy wykonać szereg odpowiednich badań, w tym między innymi badania krwi, badania EKG, prześwietlenia, które decydują o kwalifikacji do wykonania procedury.

Czy z implantami piersi można karmić naturalnie?

Wiele kobiet chcących zdecydować się na powiększanie piersi zastanawia się, czy po takim zabiegu w klinice będzie możliwe karmienie piersią naturalnie. Jest to zależne przede wszystkim od metody wykonania zabiegu, a dokładnie od miejsca włożenia implantu.

Największe ryzyko braku możliwości karmienia piersią pojawia się wtedy, gdy powiększanie biustu zostało wykonane przez nacięcie skóry wokół otoczki brodawki sutkowej, co może prowadzić do uszkodzenia lub zwłóknienia przewodów doprowadzających mleko. Właśnie dlatego nacięcia najczęściej wykonuje się pod piersiami lub od strony pach.

Czy raz zastosowane implanty wytrzymają na zawsze?

Procedura taka jak powiększanie piersi pozwala na trwałą zmianę ich kształtu i wielkości, jednak należy pamiętać o tym, że implanty będą wymagały wymiany. Najczęściej trwałość implantów piersi szacuje się na 10-15 lat. Po tym czasie zabieg powinien być wykonany ponownie.

Wymiana implantu może być także spowodowana innymi czynnikami, na przykład zmianą decyzji co do kształtu i wielkości implantu, jego przemieszczeniem się, uszkodzeniem mechanicznym.

Czy implanty piersi mogą powodować rozstępy?

Rozstępy powstają na skórze wtedy, gdy jest ona nadmiernie naciągnięta. Do takiego skutku ubocznego przy powiększaniu piersi może dojść wtedy, gdy dobierze się za duży implant. Chirurg plastyczny dobierze takie implanty, które pozwolą pacjentce na uniknięcie rozstępów.

Czy operacja powiększania piersi związana jest z bólem?

Dolegliwości bólowe pojawiają się po niemalże każdej operacji, dlatego też również powiększanie piersi będzie wiązało się z bólem pooperacyjnym.

Na czas zabiegu stosuje się znieczulenie ogólne, dlatego też pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Mogą one pojawić się po zabiegu. Aby je wyeliminować, stosuje się wówczas środki przeciwbólowe zalecone przez lekarza. Można także stosować je w domu.

Jakie powikłania mogą nastąpić po powiększaniu piersi?

Podobnie jak w przypadku innych operacji, także powiększanie biustu może być związane z wystąpieniem skutków ubocznych. Wśród głównych powikłań po zabiegu wymienia się:

  • infekcje miejsca zabiegowego
  • bliznowce
  • krwiaki
  • przesunięcie, pęknięcie lub pofałdowanie implantu
  • tworzenie się torebki włóknistej wokół implantu i jej stwardnienie
  • utrata czucia w brodawce sutkowej lub jej nadwrażliwość

Ile kosztuje zabieg powiększania biustu?

Z zabiegiem powiększania piersi wiąże się spory koszt, niemniej jednak nie odstrasza od potencjalnych kandydatek od zmiany wyglądu swojego biustu. Z jakimi cenami należy się wówczas liczyć?

Plastyka biustu przez jego powiększenie z wykorzystaniem implantów to wydatek od około 15 tysięcy złotych do 18 tysięcy złotych. Modelowanie biustu przez jego podniesienie jest związane z wyższym kosztem – to nawet około 20-25 tysięcy złotych w przypadku zastosowania implantów.

Do tych cen należy dodać również inne wydatki, w tym między innymi na konsultacje medyczne (100-200 złotych), wymagane badania przed wykonaniem zabiegu (200-500 złotych), a także inne wydatki.

Dokładne ceny można znaleźć na stronach internetowych klinik chirurgii plastycznej lub też uzyskać je podczas konsultacji w gabinecie.

Gdzie można wykonać zabieg powiększania piersi?

Aktualnie powiększanie piersi jest zabiegiem prowadzonym powszechnie w klinikach chirurgii plastycznej znajdujących się na terenie całego kraju. Ich adresy można znaleźć już teraz on-line. W sieci możemy sprawdzić także opinie na temat poszczególnych klinik i chirurgów.

Zabieg dostępny jest również w Krakowie w Klinice Chirurgii Plastycznej – Marta Raczkowska, która specjalizuje się w zabiegach powiększania piersi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *