Powiększanie ust kwasem hialuronowym – duże i symetryczne usta!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – duże i symetryczne usta!

Uważasz, że Twoje usta są zbyt małe? A może są niesymetryczne? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu ich powiększania i modelowania!

Kobiety z małymi i niesymetrycznymi ustami mogą korygować ich wygląd przez odpowiedni makijaż. Jednak nie zapewni on nigdy tak dobrych efektów jak powiększanie ust w gabinecie medycyny estetycznej.

Na czym dokładnie polega powiększanie ust? Kiedy warto zdecydować się na tego typu zabieg? Czy jest on bezpieczny? Ile trzeba zapłacić za zabieg powiększania ust? Gdzie warto go wykonać? Jeśli także myślisz o tym, aby powiększyć i wymodelować swoje usta, sprawdź odpowiedzi na te pytania już teraz!

Powiększanie i modelowanie ust – co to jest?

Zabieg taki jak powiększanie ust oraz modelowanie ust to zabieg zaliczany do kategorii zabiegów medycyny estetycznej, czyli przeprowadza go odpowiednio wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej.

Głównym celem zabiegu jest nadanie ustom pożądanego wyglądu, w tym objętości oraz kształtu. Stosuje się wówczas kwas hialuronowy, który podawany jest strzykawką w czerwień warg oraz w granicę ust w zależności od oczekiwanego efektu.

Wskazania do wykonania zabiegu powiększania ust:

  • zbyt małe usta
  • niesymetryczne usta
  • nadmiernie przesuszone usta
  • opadające kąciki ust
  • słabo zarysowany kontur ust
  • zmarszczki wokoło ust

Zabieg powiększania ust oraz modelowania ust pozwala na uzyskanie trwałych efektów, utrzymujących się nawet przez ponad rok. To najlepszy wybór dla osób, które chcą cieszyć się wymarzonym wyglądem swoich ust na długi czas!

Kwas hialuronowy – podstawa zabiegu powiększania ust

Do zabiegu powiększania ust oraz ich modelowania wykorzystuje się kwas hialuronowy. To naturalny związek zaliczany do polisacharydów, który występuje we wszystkich organizmach żywych – od bakterii aż po człowieka.

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za prawidłowe nawilżenie skóry. Jego jedna cząsteczka jest w stanie związać nawet ponad 200 cząsteczek wody! Także jest on odpowiedzialny za jędrność, elastyczność skóry i jej młody wygląd.

Dzisiaj medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy jako popularny wypełniacz, ponieważ posiada on zdolności do powiększania wypełniania braków w tkankach. Posiada też właściwości ujędrniające i nawilżające. To związek naturalny, który jest biozgodny z tkankami, dlatego też ryzyko pojawienia się wówczas niepożądanych skutków ubocznych jest bardzo niskie.

Kwas hialuronowy stosowany jest często podczas zabiegów usuwania zmarszczek, ale można także zastosować go w wielu innych celach, na przykład do wolumetrii twarzy – poprawy jej objętości czy też właśnie jako sposób na powiększanie ust i modelowanie ust.

Jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust prowadzony w gabinecie medycyny estetycznej to specjalistyczny zabieg pozwalający na uzyskanie natychmiastowych rezultatów.

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza konsultację z pacjentem, która ma na celu poznanie jego oczekiwań oraz określenie typu skóry i ewentualnych przeciwwskazań. Możliwa jest także wizualizacja efektów przez specjalne programy komputerowe.

Gdy cele i przebieg zabiegu zostały już uzgodnione, lekarz medycyny estetycznej może przystąpić do jego wykonania. W tym celu oczyszcza się usta i ich okolicę. Następnie specjalista odmierza odpowiednią ilość kwasu hialuronowego, który ma zostać wstrzyknięty w usta i ich okolice.

Jako że usta są mocno ukrwione, stosuje się wówczas miejscowe znieczulenie, podobne do znieczulenia w gabinecie stomatologicznym. W efekcie zabieg nie powoduje żadnych nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Całkowity czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Efekty zabiegu powiększania ust można zauważyć praktycznie od razu, ale na ostateczny rezultat warto poczekać parę dni, gdy zniknie opuchlizna i zaczerwienienie, które mogą pojawić się po procedurze.

W większości przypadków efekt powiększania ust i ich wymodelowania trwa przez około 6-12 miesięcy. Potem zabieg można powtórzyć.

Ile kosztuje powiększanie i modelowanie ust?

Cena zabiegu zależna jest od szeregu czynników, w tym między innymi od oczekiwań pacjentów oraz od ilości wykorzystanego do zabiegu kwasu hialuronowego.

Najczęściej ceny rozpoczynają się od około 1000 złotych, natomiast kończą na około 1500 złotych.

Orientacyjne ceny za powiększanie ust i modelowanie ust można znaleźć na stronach internetowych gabinetów medycyny estetycznej. Precyzyjne informacje o kosztach zabiegu można uzyskać podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Gdzie warto wykonać zabieg powiększania ust?

Chcesz wykonać profesjonalne powiększanie ust i modelowanie ust w mieście Kraków? Skorzystaj z oferty Gabinetu Medycyny Estetycznej Magnopere!

Gabinet Magnopere specjalizuje się w powadzeniu różnorodnych zabiegów medycyny estetycznej w Krakowie. W jego ofercie znajduje się również zabieg powiększania ust oraz ich modelowania z wykorzystaniem wysokiej jakości kwasu hialuronowego.