Jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów? Poznaj naturalne metody na porost włosów

Jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów? Poznaj naturalne metody na porost włosów

Wzmożona utrata włosów to poważny problem, z którym borykają się mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Jest to problem tym większy, jeśli dochodzi do powstawania przerzedzeń. Dlatego warto poznać metody, które pozwolą powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.

Wypadanie włosów jest zjawiskiem wpisanym w naturę człowieka – każdego dnia tracimy do 150 kosmyków. Problem pojawia się wówczas, gdy podczas kilkukrotnego przeczesywania włosów, w dłoni pozostaje kilka garści kosmyków lub dochodzi do wyraźnego przerzedzania czupryny. Jest to niepokojący sygnał, którego nie można bagatelizować.

Zidentyfikuj przyczynę wypadania włosów

Aby móc skutecznie walczyć z nadmiernie wypadającymi włosami, należy dotrzeć do przyczyny takiego stanu. Niekiedy wzmożona utrata kosmyków wiąże się z nieprawidłowym odżywianiem, stosowaniem nieodpowiednich preparatów pielęgnujących lub nadużywaniem agresywnych zabiegów stylizacyjnych. Czasami przyczyna tkwi w zaburzeniach hormonalnych czy chorobach ogólnoustrojowych.

  • Zła dieta

Niedobory witamin i minerałów spowodowane niewłaściwym odżywianiem bardzo szybko odbijają się niekorzystnie na kondycji włosów. Kosmyki stają się coraz słabsze aż w końcu wypadają.

  • Nieodpowiednie zabiegi stylizacyjne

Suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza, częste prostowanie fryzury gorącą prostownicą czy korzystanie z lokówki działa na czuprynę osłabiająco. Tracąc wilgoć, włosy stają się przesuszone i słabe, w efekcie czego wypadają.

  • Zawirowania hormonalne

Nadmierny poziom testosteronu i przekształcanie go w szkodliwy dla mieszków włosowych dihydrotestosteron (DHT), zaburzenia pracy tarczycy czy spadek poziomu estrogenów – to przyczyny wzmożonej utraty włosów.

Konieczna jest wówczas konsultacja lekarska, Rozpoznanie odgrywa kluczową rolę, ponieważ nie zawsze zachodzi konieczność wprowadzania leków na łysienie. Nie zawsze też zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych będzie jedyną skuteczną metodą. Odpowiednia diagnoza pozwoli na dobór właściwej metody walki z utratą włosów.

Jak pobudzić porost włosów?

Aby zatrzymać nadmierne wypadanie włosów, należy bezwzględnie wyeliminować przyczynę problemu. Kolejnym krokiem jest pobudzenie porostu kosmyków, jeśli doszło do powstania przerzedzeń. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, nie należy sięgać po preparaty zawierające inhibitory DHT (one sprawdzą się jedynie w przypadku łysienia androgenowego). Polecane są natomiast kosmetyki i suplementy diety, które bazują na naturalnych składnikach.

  • Kompleks 2-HGS®

To innowacyjne połączenie argininy i witaminy B3, dzięki któremu możliwe jest dostarczenie cennych składników odżywczych do cebulki włosa. Wpływając na prawidłowe ukrwienie skóry głowy, kompleks stymuluje mieszki włosowe do produkcji nowych kosmyków.

Kompleks 2-HGS® to substancja, na której swoje działanie opiera Vitapil® Profesjonalny lotion.

  • Młode pędy bambusa

Młode pędy bambusa zawierają nawet 5 razy więcej krzemionki niż popularny skrzyp. Dlatego preparaty bazujące na tym składniku dużo lepiej wzmacniają kosmyki. Związki krzemu mają korzystny wpływ na zdrowie i morfologie włosów*.  *Wickett RR et al. Arch Dermatol Res 2007; 299:499–505

BIOTIN COMPLEX to specjalistyczny kompleks biotyny i substancji, które ułatwiają przenikanie biotyny w głąb naskórka. Dzięki temu składnik ten działa efektywnie zapobiegając nadmiernemu wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów. Biotin complex został opracowany, w celu zapewnienia maksymalnej koncentracji tego składnika w miejscu podania.