Poznaj korzyści płynące z wyjazdów integracyjnych i zabiegów SPA.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Praca zespołowa stała się bardzo ważna w wielu branżach i firmach. Wiele projektów realizowanych przez przedsiębiorstwa byłaby niemożliwa do realizacji bez pomocy zespołu.

Szefowie firm zdają sobie sprawę z rosnącej roli zespołu i zaczynają podejmować działania w celu lepszej integracji zespołu. Jednym z nich jest wyjazd integracyjny. Może on być częścią większego wydarzenia np. konferencji czy szkolenia pracowniczego. Nowoczesne hotele są wyposażone w sale konferencyjne i zespół rekreacyjno – sportowy. Taki ośrodek nietrudno znaleźć, wystarczy wpisać w Internecie sala konferencyjna pod warszawą. Lista atrakcji które możemy zorganizować podczas tego typu imprezy zależy od naszej inwencji i możliwości finansowych. Dla pracowników biurowych cennym będzie masaż biurowy.

Pod pojęciem wyjazdu integracyjnego rozumiemy również event firmowy i wyjazd szkoleniowy.

Wyjazd integracyjny jest formą nagradzania i motywacji pracowników. Jego celem jest zbudowanie zgranego zespołu zaangażowanych i dobrze rozumiejących się ludzi. Pracownicy mają okazję zobaczyć ciekawe miejsca, przeżyć niezapomniane przygody, dobrze się bawić i lepiej poznać współpracowników. Organizując wyjazd integracyjny musimy określić cel wyjazdu, a znając cel zadecydować o charakterze imprezy odpowiedni do sytuacji. Następnym krokiem będzie ustalenie czasu i miejsca. Firmie będzie przyświecał cel imprezy, natomiast ośrodek musi mieć odpowiednio dużo czasu na zrealizowanie zamówienia. Wybór miejsca spotkania będzie zależał od odległości od miejsca funkcjonowania firmy, klimatu miejsca ( adekwatny do charakteru imprezy), standardu ośrodka, cateringu i możliwości zorganizowania dodatkowych atrakcji.

Chcąc mieć udany wyjazd integracyjny warto skorzystać z profesjonalnych organizatorów imprez, żeby nie paść ofiarą dyletantów. Na rynku funkcjonują trzy grupy agencji: profesjonalni organizatorzy turystyki, wyspecjalizowane firmy sportów ekstremalnych i agencje typu full service.

Organizując wyjazd integracyjny należy pamiętać, że odbywa się on najczęściej w czasie prywatnym pracowników ( wyjazdy weekendowe), dlatego nie należy przesadzać z ilością i różnorodnością atrakcji. Warto by było więc, przed planowaniem wyjazdu, przeprowadzić ankietę sondującą, aby poznać oczekiwania pracowników. Impreza wyjazdowa musi być przygotowana pod kątem danej grupy. Wrażenia jakich doznają pracownicy mają ich zmotywować do lepszej pracy i spowodować, że będą lepiej utożsamiać się z firmą.

// artykuł sponsorowany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *