Poznaj suplementy, które wesprą zdrowie twojego serca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Poznaj suplementy, które wesprą zdrowie twojego serca

Serce to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych organów ciała, a jego kondycja ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Z tego powodu należy dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie. Czy da się wspomóc jego pracę za pomocą suplementów? Sprawdź w poniższym artykule.

Czy istnieją suplementy diety, które mogą przyczynić się do utrzymania sprawności serca? Czy to prawda, że niektóre z nich pomagają temu jakże ważnemu narządowi, a także mogą przeciwdziałać pojawieniu się chorób? Przedstawiamy kilka najważniejszych składników odżywczych, po których suplementację warto sięgnąć, aby wesprzeć zdrowie serca. Zobacz, o jakie substancje chodzi.

Koenzym Q10

Znajduje się w niemal każdej komórce ciała, a największe ilości występują m.in. w komórkach serca – dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom koenzymu Q10. Działanie tej cennej substancji na serce jest nieocenione – bez niej nie mogłoby ono właściwie funkcjonować. W dużym uproszczeniu – składnik ten nadaje mięśniowi sercowemu energii oraz dba o jego sprawność i wydolność.

Magnez i potas

Gospodarka wodno-elektrolitowa jest ważnym elementem homeostazy organizmu. Niedobór takich składników jak magnez czy potas może doprowadzić do negatywnych konsekwencji w obrębie układu wieńcowego. Odpowiednia podaż tych pierwiastków może zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu wieńcowego: kołatania serca, arytmii, nieuregulowanego ciśnienia krwi.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 trzymają serce w ryzach. Dbają o jego wydolność, a przy tym znacznie niwelują ryzyko zgonów z powodu chorób wieńcowych. Mają wpływ na utrzymanie właściwego rytmu bicia serca, a także pomagają uporać się z zbyt wysokim poziomem „złego” cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Redukują ryzyko wystąpienia zawałów czy udarów. Kwasy omega-3, kojarzone z tłustymi rybami morskimi i olejami, dostępne są także w przystępnej formie preparatów z apteki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *