Profesjonalna klinika okulistyczna – jakie usługi najczęściej oferuje?

Profesjonalna klinika okulistyczna – jakie usługi najczęściej oferuje?

W całej Polsce jest ogromny wybór klinik okulistycznych, które oferują swoim pacjentom szereg zabiegów, które przywracają ostrość widzenia, a co za tym idzie, komfort w życiu codziennym. Warto zdecydować się na taką, która potrafi kompleksowo zadbać o pacjenta. Jakie schorzenia można leczyć w klinikach okulistycznych?

 

Laserowa operacja wzroku

Korekcja wzroku to bardzo popularny zabieg, który pozwoli odzyskać pełną ostrość widzenia. Przeważnie decydują się na niego osoby pragnące na zawsze porzucić okulary i soczewki kontaktowe. W zaledwie kilkanaście minut można pozbyć się wady wzroku i w ciągu kilku następnych dni po zabiegu korekcji wzroku, cieszyć się efektami. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego w postaci kropli, operacja jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna.

Zaćma

Inaczej zwana kataraktą, jest chorobą związaną ze starzeniem się organizmu. Operacja zaćmy polega na usunięciu zmatowiałej naturalnej soczewki i wstawieniu nowej. Nieleczona prowadzi do ślepoty, dlatego warto zdecydować się na zabieg, zanim będzie za późno.

Jaskra

To choroba, która również może doprowadzić do utraty wzroku. Przyczyną jaskry jest podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, powodujące ucisk na nerw wzrokowy. Może nie dawać żadnych objawów przez wiele lat, dlatego tak ważne są regularne wizyty okulistyczne.

Leczenie AMD

Obecnie niemal każda klinika okulistyczna oferuje leczenie AMD, czyli zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem. Jest to choroba oczu, która powoduje utratę widzenia centralnego. Operacja laserem jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje skutków ubocznych.

Korekta stożka rogówki

Stożek rogówki to choroba, która w większości przypadków dotyczy obu oczu. W wyniku choroby, rogówka, czyli wypukła część gałki ocznej, staje się cieńsza i przybiera stożkowy kształt. Dochodzi wówczas do powstania zaburzeń widzenia. Nieleczony może doprowadzić do konieczności przeszczepu rogówki.

Starczowzroczność

Starczowzroczność zaczyna się już w okolicach 40-tego roku życia. Osłabienie akomodacji oka objawia się gorszym widzeniem czytanej treści, pogorszeniem ostrości widzenia przedmiotów, wytężaniem wzroku. Aby odzyskać ostrość widzenia, osoby ze starczowzrocznością mogą wykonać laserową korekcję wzroku lub refrakcyjną wymianę soczewek. Niemal każda klinika okulistyczna będzie mogła dobrać najlepsze dla pacjenta rozwiązanie. Warto zdecydować się na sprawdzoną, która może poszczycić się wieloma dobrymi opiniami swoich pacjentów.

Więcej na: http://www.voigtmedica.pl/