Protetyka stomatologiczna – czy jest ważna?

Protetyka stomatologiczna – czy jest ważna?

Trudno jest pogodzić się z utratą zęba czy też zębów. Niezależnie od tego, jakie mamy priorytety, nawet niewielkie złamanie zęba będzie stanowić problem. Przede wszystkim – uzębienie traci mocno na estetyce, gdyż niepełny uśmiech bez wątpienia nie stanowi powodu do chwalenia się. Prócz tego, problemem jest również częściowa czy też całkowita utrata funkcjonalności szczęki, co prowadzi do problemów z wymową, czy nawet problemów gastrycznych.

Protetyka stomatologiczna – czy jest ważna?

Odbudowa zębów w takiej sytuacji jest niezwykle ważna. Możliwości zrekonstruowania zębów w stopniu zbliżonym do naturalnego byłoby w takiej sytuacji wręcz zbawienne, dlatego gdyby tylko się dało… a co, gdybyśmy powiedzieli, że się da? Bo da się – warto jest tylko dowiedzieć się jak!

Odbudowa uzębienia – dlaczego warto?

Odbudowa uzębienia jest ważna, jednak warto jest uzasadnić jej sens, aby mieć całkowite przekonanie o konieczności poddania się zabiegowi rekonstrukcji zęba. Jednym z najważniejszych powodów, wbrew pozorom, nie jest estetyka, a zaburzenie funkcji żucia. Zaburzenie funkcji żucia przekłada się na to, jak przebiega proces spożycia pokarmów.

Ze względu na ubytki w uzębieniu, nie jest to tak efektywne – przez co przełykamy większe kawałki jedzenia. Konieczność trawienia większych kawałków powoduje wydzielanie większej ilości kwasów trawiennych, co może powodować różne problemy związane z układem trawiennym.

Prócz tego, brak części lub całego zęba to ryzyko powstania różnych chorób, np. chorób dziąseł, a także zaburzona estetyka uśmiechu. W takiej sytuacji warto jest zdecydować się na podjęcie leczenia z pomocą rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej.

Sposoby na rekonstrukcję uzębienia

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który świetnie wpisuje się w potrzeby pacjentów, którzy utracili część zęba, cały ząb, czy nawet cały łuk zębowy. Jego rozwój przekłada się na mnogość możliwości, umożliwiających podjęcie leczenia protetycznego. Do takich rozwiązań można zaliczyć implanty stomatologiczne, protezy (ruchome, stałe), korony protetyczne, mosty protetyczne i nie tylko. Najlepszym z nich są implanty stomatologiczne.. tylko z jakiego powodu?

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne mają ważne atuty, których nie posiada żadne inne rozwiązanie protetyczne. Lista zalet implantów stomatologicznych rozpoczyna się przede wszystkim od tego, iż hamują one zanik kości w szczęce. Prócz tego, można dzięki nim całkowicie zrekonstruować ząb – implant stanowi wówczas korzeń zęba, a korona protetyczna bezpośrednio przywraca funkcjonalność uzębienia. Korony protetyczne pod względem estetycznym są bardzo atrakcyjne, dlatego możliwość skorzystania z nich stanowi spory atut.

Szukasz dobrego protetyka? Jeśli tak zapraszamy do gabinetu https://risorius.pl/zabieg/protetyka/