Peelingi chemiczne stosowane są w przypadku wielu różnorodnych problemów skórnych. Zalecane są w przypadku występowania zmian trądzikowych, zmarszczek czy utraty jędrności skóry. Doskonale radzą sobie tez z przebarwieniami i bliznami. Zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów, aby zauważyć, jak dobrze wpływają na skórę.
Złuszczanie skóry kwasem-przeciwwskazania
Tak jak i w przypadku wielu innych metod, tak i peeling kwasami ma kilka przeciwwskazań do stosowania. Peelingi chemiczne nie powinny być wykonywane u osób, które cierpią na zapalenie skóry (zarówno to łojotokowe, jak i bakteryjne czy atopowe), nie powinny być też wykonywane u osób cierpiących na aktywną opryszczkę czy choroby autoimmunologiczne.
Zakazane są u kobiet w ciąży czy tych karmiących piersią. Nie stosuje się ich także po terapii retinoidami (w ciągu ostatniego półrocza ich przyjmowania), a także w przypadku przerwanie ciągłości naskórka (wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry). Osoba wykonująca nam peeling poinformuje nas wcześniej o wszystkich przeciwwskazaniach i dobierze najlepszy z nich na dręczące nas problemy skóry.
Peeling kwasami to dość inwazyjny zabieg, dlatego zawsze informujmy kosmetyczkę o wszystkich naszych obawach związanych z zabiegiem. Koniecznie warto udać się do gabinetu o dobrych opiniach i w którym pracują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. O fachową pomoc w doborze najlepszego zabiegu możemy prosić np. specjalistów z Instytutu Enklawa ze Szczecina. Więcej informacji znajdziemy na stronie: http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne
Złuszczanie skóry kwasem w lecie
Peelingi chemiczne są bezwzględnie zakazane do wykonywania w lecie, ponieważ skóry po złuszczaniu nie można eksponować na promienie UV. Nie zaleca się ich również u osób, u których występuje skłonność do powstawania tzw. bliznowców.
Peeling kwasami-efekty uboczne
Peelingi chemiczne mogą wywołać pewne skutki uboczne, zauważane bezpośrednio po zabiegu. Samo złuszczanie skóry kwasem powoduje pewien dyskomfort, którego stopień zależy od rodzaju skóry i rodzaju zastosowanego peelingu. Peelingi kwasami łączą się z odczuwaniem pieczenia i napięcia skóry, a bezpośrednio po zabiegu na twarzy może pojawić się nawet rumień, który znika zazwyczaj w ciągu kilku kolejnych dni. Z koeli u osób zarażonych wirusem HSV, może dojść do uaktywnienia się opryszczki.