Jak przygotować skórę do wiosny?

Jak przygotować skórę do wiosny?

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych elementów dobrego wyglądu jest świetlista, gładka skóra. Jednak po sezonie zimowym nie ma co liczyć na magiczną odnowę. Cerze trzeba pomóc! Jak to zrobić? Jak przygotować ją do wiosny?

Marzenia i ideały

Kto z nas nie marzy o perfekcyjnej skórze nie tylko w wygładzającym filtrze w telefonie, ale również w realu? Idealna cera oszczędziłaby nam mnóstwo czasu na makijaż i sprawiłaby, że poczulibyśmy się pewniej, niezależnie od sytuacji. Niestety zima nie jest dla skóry zbyt łaskawa. Niedobór witaminy D3, brak sezonowych warzyw oraz minimalna dawka ruchu na świeżym powietrzu – wszystko to odciska swoje piętno na naszych twarzach. Dlatego po trzech miesiącach zimy cerze należy się porządna akcja regeneracyjna. Od czego zacząć?

Błyskawiczne nawilżanie

Oczywiście od nawilżania przesuszonej skóry. To absolutna konieczność, szczególnie, jeśli mimo wklepywania drogich kremów, twoja cera jest wciąż nienasycona. Najważniejsze to działać od kilku stron, dlatego przede wszystkim nawadniaj skórę poprzez picie odpowiedniej ilości wody! O tym, że jest to konieczne mówi się często, jednak mimo wszystko zdarza nam się zapominać, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nie potrzebujemy pić tak dużo, jak w porze letniej. Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie wodnej kuracji. Pij regularnie, dziennie około półtora litra. Będzie to zbawienne nie tylko dla skóry, ale również dla układu trawiennego. Nawilżaj również od zewnątrz, ale poza kremami raz w tygodni stosuj intensywnie nawilżającą maskę lub serum. Możesz przygotować je samodzielnie ze składników, które znajdziesz w swojej kuchni, na przykład oleju kokosowego, miodu czy oliwy z oliwek. Po więcej sprawdzonych sposobów na odnowienie skóry przed wiosną zapraszamy na www.aktywnestrefy.pl.

Magia kolorytu

Po zimie nasza skóra nie ma najpiękniejszego koloru. Jest albo przeraźliwie blada albo ziemista i zszarzała. Jednak zamiast wybierać się na solarium, czy inwestować w samoopalacz lub balsam koloryzujący, spróbuj zadziałać od wewnątrz i przy pomocy naturalnych sposobów. Jednym z najlepszych są soki z marchewki, które zawierają mnóstwo beta-karotenu, ale zbyt cienką, poszarzałą skórę odżywią także zielone koktajle z witaminą K, które uszczelnią naczynia krwionośne. Jak jeszcze zadbać o kolor skóry? Oczywiście wystawiając twarz do słońca!

Jak zwalczyć cienie?

Sińce pod oczami to coś, z czym zmaga się mnóstwo osób, szczególnie tych, które chronicznie się nie wysypiają. Jednak takie zasinienie to również wina genów oraz braku witamin i minerałów. Zainwestuj więc w suplementy z witaminą K oraz żelazem, zrób wszystkie badania podstawowe oraz zacznij się wysypiać! Odpoczynek ma zbawienny wpływ na stan naszej cery, dlatego warto go na stałe włączyć w swój codzienny plan. Mowa tu nie tylko o śnie, ale także o relaksacji, odstresowywaniu się oraz kontakcie z naturą! Aby uspokoić problemy skórne, warto uspokoić swoje wnętrze.

Zadbaj o cerę nie tylko przez kosmetyki z drogerii, ale także od wewnątrz, bo stan naszej skóry bardzo często jest sygnałem do przebadania się. Nie wolno tego lekceważyć!

Artykuł przygotowała redakcja serwisu aktywnestrefy.pl.