Puder transparentny – rodzaje

Puder transparentny – rodzaje

Puder transparentny to przyjaciel każdej miłośniczki makijażu. Pełni on wiele funkcji i właśnie ze względu na to został on tak szeroko doceniony. Występuje w formie sypkiej oraz prasowanej. Czym się one od siebie różnią?

 

Puder transparentny – dlaczego warto go aplikować?

Jak sama nazwa wskazuje – puder transparentny nie pozostawia koloru, co znaczy, że jest to uniwersalny produkt. Tę cechę doceniają szczególnie wizażystki, które nie muszą uzupełniać swojego kufra o wiele różnych odcieni pudru.
Jest on stosowany przede wszystkim do utrwalenia wykonanego makijażu. Warto zwrócić uwagę na to, że nie zmieni on koloru podkładu oraz nie przykryje niedoskonałości. Ponadto, puder transparentny doskonale matuje skórę. Szczególnie polecamy puder Golden Rose nr 01 z serii HD. Najlepiej sprawdzi się do stosowania na cerze mieszanej i tłustej. Osoby o cerze suchej mogą go nie polubić.

Puder prasowany czy sypki – co wybrać?

Puder prasowany świetnie sprawdzi się do wykonywania poprawek w ciągu dnia. Można go wrzucić do torebki i w każdym momencie wyciągnąć, aby zmatowić skórę twarzy za pomocą pędzla, gąbeczki czy puszka. Z kolei puder sypki jest nieco łatwiej aplikować. Można nim omieść twarz i w ten sposób utrwalić wykonany makijaż. Jednak łatwiej jest go stosować w domu, ponieważ może rozsypać się z torebce lub na ubrania.

Baking – jak go wykonać?

Z pudrem transparentnym nieodłącznie wiąże się zagadnienie bakingu. Służy on rozświetleniu odpowiednich partii twarzy, poprzez nakładanie grubej warstwy tego produktu pod oczami, pod kośćmi policzkowymi, na brodę oraz szczyt nosa. Po odczekaniu kilku minut grubym i dużym pędzlem otrzepujemy nadmiar pudru z twarzy. Podkreśla on konturowanie i sprawia, że twarz podczas sesji zdjęciowych prezentuje się nieskazitelnie, a także mocno utrwala makijaż. Jest to technika stosowana przede wszystkich przez wizażystów, ale obecnie coraz więcej kosmetykomaniaczek nie wyobraża sobie bez niej swojego make upu.

Ten rodzaj pudru jest niezbędnikiem w każdej kosmetyczce. Doskonale sprawdzi się zarówno w codziennym, jak i wieczorowym makijażu.