Wraz z upływem lat skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta. Po prostu starzeje się, bo z wiekiem ubywa naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za objętość i elastyczność skóry. Większość kobiet próbuje zatuszować ten efekt, ale zazwyczaj nawet najstaranniej wykonany makijaż nie jest w stanie ukryć procesu starzeniowego skóry. Warto poznać skuteczniejsze sposoby na walkę z bruzdami na skórze, jednym z nich jest biodegradowalny wypełniacz Radiesse.
Starzenie się to całkiem naturalny proces, organizm traci wówczas naturalną zdolność do samoregeneracji, zachodzą nieodwracalne zmiany. Z wiekiem pojawiają się na skórze zmiany skórne o niewielkim nasileniu. Są to naczyniaki starcze lub punkty rubinowe, brodawki łojotokowe, zaburzenia barwnikowe w obrębie twarzy i na grzbietach rąk oraz plamica starcza.
Wyróżnia się dwa rodzaje starzenia się skóry:
- starzenie fizjologiczne,
- starzenie środowiskowe.
Na starzenie się skóry wpływają:
- promieniowanie UV – promienie słoneczne wnikają w skórę, uszkadzając włókna kolagenowe i powodując utratę jędrności skóry, nadmierna ekspozycja ciała na słońcu może powodować powstawanie zmarszczek, a także różnego rodzaju przebarwień oraz plam;
- palenie papierosów – regularne dostarczanie tytoniu do organizmu sprzyja powstawaniu zmarszczek, gdyż nikotyna niszczy elastyczne włókna, które są odpowiedzialne za sprężystość skóry;
- różne czynniki – tu można zaliczyć między innymi: wiek, niewłaściwą dietę, działanie hormonów; wszystkie te czynniki mają wpływ na stopniową utratę jędrności skóry, która wraz z biegiem czasu może stawać się coraz mniej elastyczna, co powoduje pojawianie się drobnych zmarszczek.
Młoda twarz ma kształt litery V, wówczas skóra jest jędrna, a kontury są bardziej wyraziste, twarz wygląda na symetryczną, z wiekiem jednak dochodzi do odwrócenia kształtu litery V, bez względu na geny, każdy typ skóry ostatecznie traci napięcie – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość. Policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Często prowadzi to do frustracji wiele pań.
Radiesse działa właśnie na miejsca, które dawniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają:
- głębsze zmarszki;
- obwisłe, zapadłe policzki.
Table of Contents
ToggleA dlaczego biodegradowalny?
Radiesse składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej matrycy żelowej, a hydroksyapatyt wapnia charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa i jest stosowany w medycynie od ponad 20 lat – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Preparat jest o tyle bezpieczny, że pomimo tylu lat stosowania, nie odnotowano przypadków uczulenia na niego.
Działa w ten sposób, że tworzy rusztowanie pod skórą, odbudowuje strukturę i stymuluje produkcję naturalnego kolagenu. Proces ten trwa przez kilka miesięcy. Udowodniono klinicznie, że efekty kuracji utrzymują się przez rok, a u części pacjentów znacznie ponad rok. Czas trwania zadowalających efektów jest tak naprawdę kwestią bardzo indywidualną, zależy od takich czynników jak: wiek pacjenta, nasilenie i lokalizacja zmian, grubość skóry.
Bezpieczny również dlatego, że biodegradowalny – oznacza to, że wchłania się w sposób naturalny. Charakteryzuje się niezwykłą stabilnością. Wysoka temperatura, promieniowanie UV czy zabiegi laserowe nie zmniejszają efektu pozabiegowego.
Kiedy wykonać zabieg?
Zabieg skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Na efekty nie wpływają działania promieni słonecznych, w związku z tym po zabiegu nie trzeba się chować przed słońcem, dlatego spokojnie można go wykonać w lato, a na efekty nie wpływa też palenie papierosów. Co więcej ten zabieg może być łączony z innymi, aby maksymalnie utrwalić efekt. Radiesse stosowany jest do poprawy i skorygowania:
- fałdów wargowo-nosowych;
- okolic policzków;
- grzbietowych powierzchni rąk;
- nosa.
Po zabiegu można zauważyć odczuwalną poprawę ogólnej kondycji skóry. Mierzalne efekty to:
- uzupełnienie objętości;
- odbudowa kolagenu;
- odżywienie skóry.
Kiedy nie można wykonać zabiegu?
Należy pamiętać, że istnieją przeciwskazania do zabiegu, są nimi:
- choroby płytki nerwowo-mięśniowej;
- ciężka alergia;
- ciąża i okres laktacji;
- przyjmowanie niektórych leków;
- nadwrażliwość na składniki preparatu.
Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.klinikiziemlewski.pl/gabinety-i-personel/wroclaw