Jak radzić sobie ze stresem?

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres to nic innego jak nasza reakcja na bodziec zewnętrzny. Czasem jest on przydatny, bo potrafi zmobilizować do skutecznego działania. Zdarza się jednak, że trwa długo i powoduje wiele uciążliwych objawów, jak np. bóle brzucha, czy bezsenność. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone sposoby radzenia sobie z nim.

Ustal źródła stresu

Długotrwały stres negatywnie wpływa na jakość życia, dlatego warto jak najszybciej sobie z nim poradzić. Jak to zrobić? Trzeba przede wszystkim ustalić co jest jego przyczyną, a jeśli to możliwe – wyeliminować ją. Wysokie wymagania szefa, albo niemiła atmosfera w pracy powodują bezsenność i kłopoty z żołądkiem? Najlepiej będzie poszukać innego miejsca zarabiania pieniędzy. Nie radzisz sobie z codziennymi obowiązkami i to powoduje stres? Usiądź spokojnie i przygotuj sensowny plan dnia, który pomoże Ci uporać się z problemem. Oczywiście nie zawsze da się wyeliminować źródło stresu – w takiej sytuacji należy je zaakceptować. Wbrew pozorom jest to dla naszej psychiki znacznie mniej obciążające niż wypieranie problemu ze świadomości.

Jak sobie z nim radzić?

Na stres bardziej narażone są kobiety, a zwłaszcza panie samotnie wychowujące dzieci, które dodatkowo pracują zawodowo. Takie osoby mogą skorzystać z porad dostępnych na poradnikzdrowie.pl. Oprócz dbania o właściwą dietę i regularnej aktywności fizycznej, można też sięgnąć po naturalne specyfiki pomagające się rozluźnić.

nasiona-marihuany

Niektórzy uważają, że skutecznie zadziała marihuana. W Polsce susz tej rośliny jest nielegalny, ale jeśli chodzi o nasiona marihuany sklep internetowy może je zaoferować w zupełnej zgodzie z prawem.

Równie złym pomysłem może okazać się alkohol. Chociaż niektórzy twierdzą, że lampka wina przed snem to najlepszy sposób na wyciszenie, w rzeczywistości kilka kieliszków alkoholu pomoże zasnąć, ale też zazwyczaj taki sen jest płytki i nie gwarantuje należytego odpoczynku. Dostępne w aptekach preparaty ziołowe, np. z melisą, czy szyszką chmielu to bezpieczny i naturalny sposób, aby nieco się uspokoić. Tego typu specyfiki można kupić w postaci:

  • kapsułek do połykania,
  • tabletek do ssania,
  • czy herbatek do zaparzania.

W związku z tym każdy z pewnością znajdzie najwygodniejsze rozwiązanie dla siebie.