Relaks przy biurku lub tuż po pracy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Praca w biurze wymaga wielogodzinnego siedzenia, często w jednej pozycji, przed monitorem komputera. Wszystko to sprawia, że pracownicy odczuwają bóle kręgosłupa, cierpną ich nogi i ogólnie obniża się ich samopoczucie. Spada jednocześnie wydajność wykonywanej pracy, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzenie w życie masażu biurowego.

Czym jest masaż w biurze?

Jeśli chcesz zamówić thai massage warsaw jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz odpowiednich masażystów, wykonujących zabiegi z dojazdem do klienta. Masaż tego typu jest zabiegiem profilaktyczno-leczniczym, który z perspektywy pracodawcy będzie swoistą inwestycją w zdrowie pracownika. Prowadzi do pozbycia się bólów mięśniowych i kręgosłupa, odpręża, rozluźnia i uwalnia od uporczywych napięć. Poprawia krążenie krwi i koncentrację uwagi, a także sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony.

Jak długa powinna być przerwa na masaż?

Masaż biurowy nie trwa długo – zazwyczaj kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Nie wymaga zbyt wielu przygotowań ze strony pracowników – wystarczy przerwa o długości 15-30 minut, aby wykwalifikowany masażysta wykonał zabieg. Po nim od razu pracownik może wrócić do swoich obowiązków zawodowych.

Korzyści dla pracodawcy i pracownika

Pracodawca, zamawiając i opłacając masaż biurowy dla swoich pracowników, dba o ich zdrowie i samopoczucie, ale odnosi też realne korzyści dla swojej firmy. Pracownicy rzadziej chorują i poprawia się ich wydajność. W przedsiębiorstwie panuje lepsza, przyjazna atmosfera, zwiększa się retencja pracowników oraz ich morale. Pracodawca łagodzi stresy pracowników i dba tym samym o swój pozytywny wizerunek w otoczeniu bliższym i dalszym.

Z kolei sami pracownicy dzięki masażom biurowym uwalniają się od bólów kręgosłupa, szyi, głowy i dłoni, mają zmniejszone napięcie mięśniowe oraz zredukowany poziom stresu. Zwiększa się elastyczność ich ciała, a także zakres ruchów, jakie mogą wykonywać. Poprawie ulega ich koncentracja, zwiększa się poziom endorfin oraz lepiej w ciele krąży krew.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

2 thoughts on “Relaks przy biurku lub tuż po pracy

  1. Mnie relaksuje odsłuchiwanie muzyki serca. Na pierwsze nagranie soundofsoul zabrała mnie przyjaciółka, bo byłam ciekawa jak to działa. Otrzymuję co 2 miesiące nagraną muzykę mojego serca, którą sobie puszczam, kiedy chcę się odstresować, na przykład w pracy. Muszę przyznać, że to działa. Jestem kierownikiem w sporej firmie i nerwów na co dzień mi nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *