Rybki Garra Rufa – zębów nie mają, zdrowia dodają!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
FishSPA

Rybki Garra Rufa zasłynęły ze względu na swoje przyssawki, które wspierają proces odnowy skóry, przypisano im różne nazwy np. doktor rybka:) Nie mają warg, zamiast tego posiadają przyssawki, które delikatnie łaskoczą. Dowiedz się więcej na temat tzw. FISH SPA

FishSPA
FishSPA

Rybki z gatunku Garra można spotkać w rzekach Środkowego Wschodu, Turcji, Iranu i Syrii a także w niektórych krajach Europy takich jak Hiszpania czy Portugalia. W gatunku tym istnieje ponad 100 rodzajów ryb, jednak w kosmetologii wykorzystuje się jedne z najmniejszych, około trzy centymetrowych Garra Rufa. Pomimo tego że są bardzo małe działają niezwykle efektywnie, głównie dlatego że zazwyczaj działają w grupie.

Jeśli zdecydujesz się na tę ciekawą przygodę dla dobra swojej skóry, czeka cię kąpiel stóp w odpowiednio do tego przygotowanym zbiorniku z wodą. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych czy SPA przeznaczone do tego zabiegu są dwa duże zbiorniki z wodą, po 200 osobników w każdym. W zbiornikach tych dla zapewnienia odpowiedniej higieny zamontowane są specjalne ultrafioletowe bakteriobójcze lampy.

Rybki te dzięki swojemu temperamentowi i zainteresowaniu otoczeniem są bardzo żywiołowe, dynamicznie eksplorują skórę przyjemnie ją łaskocząc. Wydzielają również enzym ditranol wspomagający regenerację skóry.

Po takim zabiegu wskazane jest wykonanie dodatkowego pedicuru wraz z peelingiem stóp by wzmocnić ogólny efekt.

Rybki Garra Rufa zyskały sławę dzięki swojemu wielostronnemu działaniu:
– łagodzą podrażnienia
– dzięki ich „łaskotaniu” skóra jest gładka i miękka
– poprawiają krążenie
– pobudzają receptory w stopach, np. nerwy położone na dużym palcu odpowiadają za mózg, zaś te znajdujące się na piętach działają na narządy płciowe.

Zabieg z wykorzystaniem rybek Garra Fura przeznaczone są właściwie dla każdego kto potrzebuje peelingu, bez względu na płeć czy wiek. Jedyne przeciwwskazanie to ewentualne choroby grzybicze czy stany zapalne skóry.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

4 thoughts on “Rybki Garra Rufa – zębów nie mają, zdrowia dodają!

  1. A ja byłam na takim zabiegu, super przeżycie polecam każdemu, warto. Nogi bo takim spa są jak nowe.Polecam

  2. Przypadkowo trafilam na te strone,prosze o kontakt, chcialabym poddac sie zabiegowi jak rowniesz zabiegowi SPA Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *