Rybki Garra Rufa – zębów nie mają, zdrowia dodają!

Rybki Garra Rufa – zębów nie mają, zdrowia dodają!

Rybki Garra Rufa zasłynęły ze względu na swoje przyssawki, które wspierają proces odnowy skóry, przypisano im różne nazwy np. doktor rybka:) Nie mają warg, zamiast tego posiadają przyssawki, które delikatnie łaskoczą. Dowiedz się więcej na temat tzw. FISH SPA

FishSPA

FishSPA

Rybki z gatunku Garra można spotkać w rzekach Środkowego Wschodu, Turcji, Iranu i Syrii a także w niektórych krajach Europy takich jak Hiszpania czy Portugalia. W gatunku tym istnieje ponad 100 rodzajów ryb, jednak w kosmetologii wykorzystuje się jedne z najmniejszych, około trzy centymetrowych Garra Rufa. Pomimo tego że są bardzo małe działają niezwykle efektywnie, głównie dlatego że zazwyczaj działają w grupie.

Jeśli zdecydujesz się na tę ciekawą przygodę dla dobra swojej skóry, czeka cię kąpiel stóp w odpowiednio do tego przygotowanym zbiorniku z wodą. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych czy SPA przeznaczone do tego zabiegu są dwa duże zbiorniki z wodą, po 200 osobników w każdym. W zbiornikach tych dla zapewnienia odpowiedniej higieny zamontowane są specjalne ultrafioletowe bakteriobójcze lampy.

Rybki te dzięki swojemu temperamentowi i zainteresowaniu otoczeniem są bardzo żywiołowe, dynamicznie eksplorują skórę przyjemnie ją łaskocząc. Wydzielają również enzym ditranol wspomagający regenerację skóry.

Po takim zabiegu wskazane jest wykonanie dodatkowego pedicuru wraz z peelingiem stóp by wzmocnić ogólny efekt.

Rybki Garra Rufa zyskały sławę dzięki swojemu wielostronnemu działaniu:
– łagodzą podrażnienia
– dzięki ich „łaskotaniu” skóra jest gładka i miękka
– poprawiają krążenie
– pobudzają receptory w stopach, np. nerwy położone na dużym palcu odpowiadają za mózg, zaś te znajdujące się na piętach działają na narządy płciowe.

Zabieg z wykorzystaniem rybek Garra Fura przeznaczone są właściwie dla każdego kto potrzebuje peelingu, bez względu na płeć czy wiek. Jedyne przeciwwskazanie to ewentualne choroby grzybicze czy stany zapalne skóry.