Rzęsy 3D – spektakularna naturalność

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Rzęsy 3D – spektakularna naturalność

Główną obawą, którą mają kobiety zastanawiające się nad zabiegiem przedłużania rzęs jest strach przed przerysowanym, karykaturalnym wyglądem. Większość kobiet pragnie zagęścić rzęsy, nie rezygnując przy tym z naturalnego wyglądu. Na szczęście istnieją metody, które gwarantują spektakularny efekt przy zachowaniu subtelności. Przykładem takiej metody jest zabieg 3D.

 

Czym jest zabieg 3D?

Rzęsy 3D są jedną z najpopularniejszych metod objętościowych — klientki cenią sobie przede wszystkim jej naturalność. Przedłużanie i zagęszczanie polega na przyklejaniu trzech rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej — https://www.poshlashes.com/pl,rzesy.html. Dzięki temu uzyskany efekt nie należy do sztucznych, subtelnie podkreślając stylizację.

Profesjonalizm kluczem do udanego zabiegu 3D

Decydując się na rzęsy 3D, warto powierzyć ich wykonanie profesjonalnej kosmetyczce. Wiedza doświadczonej specjalistki pozwoli na bezbłędne wykonanie przedłużania, które nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Aby wykluczyć potencjalne zagrożenia, kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad z klientką. Pozwoli to na wykluczenie jakichkolwiek przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu przedłużania rzęs metodą 3D. Do najczęstszych czynników dyskwalifikujących należą:

  • stany zapalne oczu i okolic,
  • choroby oczu (np. zaćma lub jaskra),
  • zapalenia wirusowe,
  • brak lub wyjątkowa rzadkość rzęs naturalnych.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 3D – krok po kroku

Każdy zabieg przedłużania rzęs metodą 3D należy rozpocząć od oczyszczenia twarzy. W tym celu należy odtłuścić skórę w okolicach oczu oraz wykonać demakijaż. Kolejnymi krokami są czynności związane z właściwym zabiegiem 3D, czyli:

  • Zabezpieczenie dolnej krawędzi rzęs taśmą, w celu uniknięcia kontaktu z górną powieką;
  • Doklejanie rzęs objętościowych do naturalnych zgodnie z zasadą 3 do 1 — rzęsy syntetyczne powinny być przyklejanie klejem od spodu, od góry bądź do boku rzęs naturalnych w odległości 0,5-1mm od skóry;
  • Rozczesywanie stylizacji specjalną szczoteczką;
  • Odklejenie taśmy ochronnej z dolnego pasma rzęs.

Po skończonym zabiegu należy pamiętać, że stylizacja 3D wymaga systematycznego uzupełniania. Rekomenduje się, żeby zabieg ten powtarzać co 3 tygodnie — jest to związane z naturalnym cyklem wzrostu rzęs.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *