Salon optyczny Bielsko – jak wybrać dobrego optyka?

Salon optyczny Bielsko – jak wybrać dobrego optyka?

Wady wzroku determinują konieczność noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Okulary i soczewki muszą być dobrane do rodzaju i głębokości wady. W przypadku okularów ważne jest także to, by były dopasowane do kształtu twarzy i upodobań osoby, która będzie je nosić. Źle dobrane okulary nie tylko utrudniają prawidłowe widzenie i mogą powodować m.in. bóle głowy, ale są też niekomfortowe w noszeniu. Poza tym zamiast podkreślać urodę, mogą stać się przyczyną nieatrakcyjnego wyglądu. Dlatego też stojąc przed koniecznością zakupu nowych okularów, powinniśmy wybrać profesjonalny salon optyczny Bielsko.

Jak wybrać salon optyczny?

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na to, czy salon cieszy się zaufaniem klientów. Dobrze wyposażony, nowoczesny salon optyczny Bielsko, w którym możemy liczyć na fachową pomoc optyka, ale też wykonać badanie wzroku, a w razie potrzeby skonsultować się z okulistą, na pewno przyciągnie więcej klientów, aniżeli salon, który zajmuje się wyłącznie sprzedażą okularów.

Wykwalifikowany personel

Wybierając salon optyczny, powinniśmy zatem zwrócić uwagę na to, czy w zakładzie pracują osoby z odpowiednim wykształceniem. Tylko fachowiec może wykonać okulary indywidualnie dopasowane do wady wzroku. Dlatego, zanim odwiedzimy salon optyczny, powinniśmy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na jego stronie internetowej i sprawdzić, czy salon optyczny Bielsko zatrudnia osoby z tytułem technik optyk, mistrz albo czeladnik. Przykładowo salon Opticoon jest prowadzony przez doświadczoną osobę z uprawnieniami technika optyka.

Współpraca z lekarzem okulistą

Przed wizytą w salonie optycznym warto też sprawdzić, czy optyk współpracuje z lekarzem okulistą. Salon optyczny zrealizuje receptę na okulary wystawioną przez dowolnego okulistę, ale wiele osób nie chce oczekiwać na wizytę lekarską w przychodni, a woli skorzystać z usług okulisty polecanego przez salon. Tym samym zakład optyczny może zaoferować klientom kompleksowe usługi, począwszy od badania wzroku, poprzez leczenie chorób oczu, skończywszy na sprzedaży okularów – nie tylko korekcyjnych, ale też przeciwsłonecznych czy modnych „zerówek”.

Komputerowe badanie wzroku

Jeśli chodzi o badania wzroku, nowoczesny salon optyczny Bielsko dysponuje specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala na precyzyjne określenie głębokości wady wzroku. Jeżeli salon współpracuje z okulistą, możliwe jest również wykonanie szeregu innych badań okulistycznych, np. badania dna oka czy badanie tonometrem.

Salon optyczny Bielsko – bogaty asortyment akcesoriów optycznych

Nie mniej ważna od jakoś usług świadczonych przez salon optyczny jest jakość oferowanych produktów. Klient, kupując okulary korekcyjne z zamiarem użytkowanie ich przez wiele godzin każdego dnia, chce, by był to produkt dobrze znoszący zmiany temperatur, o podwyższonej odporności na obtarcia i zarysowania, taki, który spadając na podłogę, nie rozpadnie się na drobne kawałki. Oczywiście nie mówimy tu o sytuacjach ekstremalnych, a o zwykłym, codziennym użytkowaniu okularów. Dobrze, jeśli jednak salon oferuje także tzw. okulary do zadań specjalnych, np. dla osób uprawiających kolarstwo. W asortymencie dobrego salonu optycznego powinny znaleźć się również okulary dla dzieci, soczewki kontaktowe oraz okulary przeciwsłoneczne. Mile widziane są również akcesoria do pielęgnacji i przechowywania okularów i soczewek.