Seks i związki, gdy jesteś rodzicem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Seks i związki, gdy jesteś rodzicem

Rodzicielstwo może wywierać dużą presję na twój związek, w tym na twoje życie seksualne. Wiele par zauważa, że ​​ich relacje seksualne zmieniają się po urodzeniu dziecka. Ważne jest, aby nadal komunikować się ze swoim partnerem i znajdować sposoby na pozostanie w kontakcie i intymność, które działają dla was obojga.

Utrzymywanie zdrowego związku seksualnego

Być może w okresie poprzedzającym narodziny dziecka nie zastanawiałeś się zbytnio nad tym, jak zostanie rodzicem może wpłynąć na twój związek.

Ale w rzeczywistości jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed jakimi stają nowi rodzice, jest nauczenie się, jak zrobić miejsce w ich związku dla dziecka. Lub, ujmując to inaczej, znaleźć miejsce na ich związek z dzieckiem.

Prawdopodobnie niektóre zmiany, które musisz wprowadzić, mają związek z twoim stosunkiem seksualnym.

Urodzenie dziecka nie oznacza końca życia seksualnego, ale może się okazać, że rodzaj seksu, jaki uprawiasz i jak często go uprawiasz, się zmienia.

Seks po urodzeniu dziecka

Po urodzeniu dziecka może upłynąć trochę czasu, zanim poczujesz się gotowy do ponownego uprawiania seksu . Wiele kobiet odczuwa ból i zmęczenie zaraz po urodzeniu dziecka, a zmęczenie to utrzymuje się podczas całodobowego karmienia we wczesnych tygodniach. Zmiany hormonalne u świeżo upieczonych matek mogą wpłynąć na ich stosunek do seksu, podczas gdy świeżo upieczeni ojcowie mogą obawiać się, co jest dobre dla ich partnera.

Dalej możesz czuć się fizycznie i emocjonalnie gotowy na seks, ale stres, zmęczenie i odpowiedzialność bycia rodzicem mogą odcisnąć swoje piętno na twoim libido (popęd seksualny).

Kiedy pracujesz nad jakąkolwiek niepewnością lub trudnościami w swoim związku seksualnym, ważne jest, aby linie komunikacji ze swoim partnerem były otwarte.

Komunikowanie się z partnerem

Niektóre pary czują się nieco wycofane lub oddalają się od siebie, dostosowując się do rodzicielstwa. Na przykład jeden z partnerów może czuć się pominięty lub niedoceniony, albo urażony jego reakcją na nową sytuację.

Rozmowa ze swoim partnerem o tym, jak się czujesz i jak on się czuje, pomoże ci zrozumieć, co dzieje się w twoim związku. Dobra komunikacja jest również ważna, aby pomóc ci pozostać w kontakcie i znaleźć sposoby na zachowanie wzajemnej intymności.

Znalezienie czasu

Znalezienie czasu i energii do spędzenia z partnerem może być trudniejsze, gdy jesteś rodzicem – zwłaszcza nowym rodzicem – ale nadal jest to ważne dla twojego związku. Poświęcenie czasu na nawiązanie kontaktu ze swoim partnerem nie musi być skomplikowane.

Oto kilka sugestii:

Podziel się posiłkiem, gdy Twoje dziecko śpi.

Idźcie razem na spacer — zabierzcie ze sobą dziecko, jeśli nie możecie znaleźć opiekunki.

Zadzwoń do swojego partnera w ciągu dnia, aby zobaczyć, jak sobie radzi.

Zacznij od małych rzeczy — zacznij od wyjścia na kawę i przejdź do dłuższych wycieczek.

Zaplanuj swój czas — zaplanuj randkę, znajdź opiekunkę i spraw, aby to się stało.

Porady dotyczące związku

Jeśli Ty lub Twój partner potrzebujecie pomocy, poproś o poradę swojego lekarza. Możesz zostać skierowany do doradcy lub terapeuty.

zobacz również jakie zabawki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *