Jak się zachować i co robić, gdy wystąpi biegunka u dzieci i niemowląt?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Biegunka u dzieci lub niemowląt z pewnością budzi niepokój u każdego rodzica i bardzo dobrze, gdyż niewolno jej lekceważyć pod żadnym pozorem. Lepiej się upewnić dwa razy, że nic nie zagraża zdrowiu lub życiu naszej pociechy.

Dużo zwłaszcza świeżo upieczonych rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy mamy do czynienia z biegunką? Mianowicie, kiedy dziecko lub niemowlę oddaje luźne stolce więcej niż trzy razy na dobę. Troszeczkę inaczej jest w przypadku, gdy dzieci są karmione tylko piersią do 6 miesiąca życia, gdyż one zwykle oddają nawet do ośmiu luźniejszych stolców na dzień. Kiedy więc zacząć się niepokoić, wtedy gdy praktycznie cała zawartość zostaje wchłonięta w pieluszkę oraz ma inny kolor niż zwykle, dziecko jest wtedy także z reguły płaczliwe lub grymasi. Niepokojące jest również ukazanie się wraz z biegunką krwi, śluzu czy też ropy, należy wtedy od razu skonsultować się z lekarzem.

Podczas biegunki dochodzi nie tylko do szybkiej utraty wody z organizmu, czyli tzw. odwodnienia, ale także związanej z tym utraty niezbędnych w celu prawidłowego funkcjonowania elektrolitów, które należy jak najszybciej uzupełnić. Odwodnienie u niemowląt i dzieci następuje bardzo szybko i ma groźne konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet i życia. Należy podać jak najszybciej środek, który uzupełni niezbędne składniki, nie podanie ich we właściwym czasie często kończy się hospitalizacją. Dobrym środkiem, które idealnie się do tego nadaje jest orsalit. Jest to środek specjalnego przeznaczenia, który posiada w swoim składzie elektrolity, glukozę a także osmoralność, a więc wszystkie potrzebne składniki, które zaopatrzą organizm oraz pomogą mu w walce z biegunką, czyli przyspieszą powrót do zdrowia. Dzięki temu dziecko nie jest narażone na skutki związane z rozwolnieniem. Dużo informacji na jego temat znajduje się na stronie www.orsalit.pl. Należy zadbać także o prawidłową lekkostrawną dietę, która również złagodzi objawy biegunki oraz częściowo ją zatrzyma.

Dobrze jest mieć taki środek jak orsalit cały czas w domu, aby w razie potrzeby nie tracić cennego czasu na udanie się do apteki i móc od razu go podać. Rozwolnienie pojawia się o różnych porach dnia, czy nowy i w różnym dniu tygodnia, nie patrzy na to czy jest niedziela lub święta, a wiadomo że w takie dni utrudniony jest dostęp do aptek i służby zdrowia. Zatem dobrze jest go zakupić wcześniej i nie myśleć o tym, czy się przyda czy nie, bo lepiej jest go mieć w domu czy też w podróży niż narażać dziecko na ryzyko odwodnienia i stresującą wizytę w szpitalu.

Dzieci oraz niemowlęta często zapadają na biegunkę wirusową, czyli taką którą się od kogoś zarazili. W przypadku niemowląt łatwo jest zadbać o higienę, czyli częste mycie rąk nie tylko malucha ale przede wszystkich osób, które mają z nim kontakt. Gorzej jest w przypadku małych dzieci, które nie dość, że nie pamiętają o myciu rąk to niestety notorycznie wkładają coś do buzi. W konsekwencji prowadzi to do zarażenia się różnego rodzaju wirusami wywołującymi biegunkę, a co za tym idzie, jak tego nie przypilnujemy również odwodnieniem. Bardzo dużo cennych informacji na temat odwodnienia i niedoboru elektrolitów u niemowląt oraz objawów biegunki i jej leczenia zawartych jest na stronie http://slodkiezycie.com.pl/rola-elektrolitow-organizmie-czlowieka/. Warto zaznajomić się z nimi nie tylko w przypadku choroby dziecka, ale także znacznie wcześniej, wtedy będzie dużo więcej czasu na działanie, aby ją zniwelować.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

1 thought on “Jak się zachować i co robić, gdy wystąpi biegunka u dzieci i niemowląt?

  1. U mnie maluchy dostają od razu lżejszą dietę i dla uzupełnienia podaję im probiotyk active flora w kropelkach. Wystarczy dodać do napoju. Jest bezpieczny nawet dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *