Skleroterapia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Na czym polega skleroterapia?

Skleroterapia to jedna z innowacyjnych form leczenia niewydolności żylnej. Znajduje ona również zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie celem jest usunięcie nieestetycznych pajączków i drobnych żylaków.

Na czym polega skleroterapia?
Na czym polega skleroterapia?

Na czym polega skleroterapia?

Jest to metoda, polegająca na miejscowej iniekcji do zmienionej chorobowo żyły, specjalnego preparatu. Wstrzyknięty środek powoduje podrażnienie wewnętrznej błony naczynia żylnego, które z kolei wywołuje jego zwłóknienie i wyłączenie z układu żylnego. Mówiąc obrazowo, naczynie poddane zabiegowi zostaje zamknięte i z powodu braku ciśnienia krwi, zanika.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Przed i Po zabiegu
Przed i Po zabiegu

Najczęstsze schorzenia poddawane temu zabiegowi to:

  • pajączki
  • żylaki naczyniowe
  • niewydolność żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej
  • głębokie żylaki usytuowane w pachwinach lub pod kolanami
  • owrzodzenie żylakowe
  • żylaki nowotworowe

Jakie preparaty najczęściej wykorzystuje się w zabiegu?

Są to:

  • Aethoksysclerol,
  • Scleremo,
  • Variglobin,
  • Varicocid.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Skleroterapia jest uznawana za metodę bardzo bezpieczną, którą z powodzeniem można stosować u większości pacjentów, cierpiących z powodu żylaków. W przypadku głębokich zmian, zaleca się kontrolowanie stanu żył przy pomocy USG. O ostatecznym zakwalifikowaniu do zabiegu skleroterapii, w przypadku poważnych schorzeń, zawsze powinien decydować lekarz, uwzględniając całościowy stan zdrowia pacjenta.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa średnio od 30 do 60 minut. Czas jest uzależniony od wielkości zmian poddawanych skleroterapii oraz ich zaawansowania. Przygotowując się do niego należy przez kilka tygodni przyjmować Rutinoscorbin, by wzmocnić ściany żył. Sam zabieg polega na tym, że lekarz nakłuwa miejsca chorobowo zmienione, wprowadzając do żył preparat leczniczy, w postaci roztworu lub piany.

Jak wygląda zabieg?
Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Jedyna niedogodność to dyskomfort, związany z ukłuciem. Gdy ostrzyknięcie jest zakończone, miejsca poddane skleroterapii, opatruje się uciskowymi opatrunkami, bandażami, bielizną uciskową. To powoduje szybsze zwłóknianie się naczyń. Bezpośrednio po zabiegu, zaleca się 30 minut intensywnego chodzenia. Zabieg może być przeprowadzony w warunkach ambulatoryjnych.

 

 

Jaka jest cena zabiegu w gabinetach medycyny estetycznej?

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości żylaków, czy pajączków, jakie mają być ostrzyknięte.  Średnio waha się ona od 300 do 1000 złotych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *