Jak skutecznie i trwale podkręcić rzęsy?

Jak skutecznie i trwale podkręcić rzęsy?

Każda z nas może mieć rzęsy jak z bajki – długie, gęste i perfekcyjnie podkręcone. Trzeba tylko znać magiczne zaklęcie, czyli zafundować swoim rzęsom dodatkowe wsparcie.

Największy problem przy stylizacji i malowaniu rzęs to nadanie im odpowiedniego kształtu. Zwłaszcza gdy z natury są proste lub rosną delikatnie do dołu. Wówczas naprawdę trudno jest zdyscyplinować je pierwszym lepszym tuszem do rzęs. Uratować w potrzebie mogą nas specjalistyczne produkty oraz akcesoria kosmetyczne. Czasami problem może rozwiązać wizyta u kosmetyczki, ale często wystarczą domowe metody.

Jak trwale podkręcić rzęsy? Istnieją cztery popularne metody, a każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Musimy samodzielnie zdecydować, którą wybierzemy.

Podkręcający tusz: i już

Czasami wystarczy tylko dobra maskara i wszystko staje się prostsze. Jeśli ma dobrze opracowaną formułę i zawiera składniki uelastyczniające i utrwalające kształt rzęs, może skutecznie podkręcić nawet oporne włoski. W przypadku, gdy zawiera dodatkowy kompleks składników odżywczych, wzmacnia rzęsy także od środka. Zdrowe rzęsy zawsze pną się ku górze, dlatego warto sięgać po wielozadaniowe tusze do rzęs o właściwościach pielęgnujących. Profesjonalna maskara nada rzęsom pożądany skręt w kilka chwil.

Zalotka na ratunek w potrzebie

Jeśli maskara nie daje rady, zawsze możemy podkręcić rzęsy przed jej użyciem. Zalotka to narzędzie znane od wieków, które kobiety wykorzystywały do nadania włoskom odpowiedniego kształtu i podkreślenia oczu. Trzeba tylko pamiętać, żeby używać zalotki przed tuszowaniem rzęs, aby zminimalizować ryzyko ich połamania. Nie ma znaczenia, czy zalotka jest tradycyjna, czy elektryczna – każda używana w nadmiarze może szkodzić rzęsom.

Trwała na… rzęsy

Jedną z ciekawszych propozycji jest ondulacja rzęs, czyli podkręcanie na specjalny wałek i przy pomocy odpowiedniego płynu utrwalającego. To jeszcze mało popularny zabieg. Gąbczasty wałeczek dobiera się do długości rzęs i kształtu oka. Podkłada się go pod górne rzęsy i zaczesuje się je przy pomocy specjalnych narzędzi. Po nałożeniu preparatu i odczekaniu chwili skręt rzęs utrwala się. Trzeba jednak pamiętać, że to zabieg opierający się na działaniu środków chemicznych.

Wzmacniające serum

Doskonałe rozwiązanie, jeśli szukamy alternatywy dla powtarzających się wizyt u kosmetyczki, to stosowanie profesjonalnej odżywki do rzęs. W takim niepozornym kosmetyku kryje się moc składników wzmacniających, odżywiających i upiększających. Dobra odżywka do rzęs regeneruje rzęsy, hamuje ich wypadanie i stymuluje wzrost. Efektem jest również przyciemnienie rzęs i podkreślenie naturalnego skrętu włosków. Największą zaletą tego rozwiązania jest naturalność i dopasowanie do potrzeb rzęs. Nie tylko upiększamy, ale także pielęgnujemy od środka.