Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów laserowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zabiegi laserowe są nowoczesne i niezwykle popularne. Coraz więcej salonów kosmetologicznych oferuje usługi z wykorzystaniem lasera. Depilacja, redukcja zmarszczek, usuwanie tatuaży i znamion, zamykanie naczynek to tylko niektóre z zabiegów, które oparte są na działaniu laserowej wiązki. Mimo rosnącej popularności i szerokiej dostępności wiele osób wciąż nie jest przekonanych czy metoda jest skuteczna i bezpieczna.

Table of Contents

Skuteczność

Efektywność zabiegów laserowych zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest wiedza i doświadczenie osoby przeprowadzającej procedurę. Drugim jest samo urządzenie. Kwalifikacje personelu mają fundamentalne znaczenie, gwarantują dobór odpowiedniej aparatury oraz jej parametrów do problemu klienta – inne lasery wykorzystywane są do usuwania przebarwień, a inne do wygładzania skóry. Istotny jest nie tylko rodzaj i parametry urządzenia, ale również czy jest ono regularnie serwisowane i kalibrowane, co daje pewność, że działa właściwie.
Pamiętajmy, że efekty wielu zabiegów nie są widoczne od razu. W pierwszym momencie skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, wtedy też zaczyna się proces produkcji białek w komórkach tkanek, który trwa przez jakiś czas (zwykle 4-6 tygodni). Dopiero po tym czasie możemy zacząć cieszyć się rezultatami.

przeprowadzanie-zabiegu-laserowego

Bezpieczeństwo

Nowoczesne lasery używane w gabinetach kosmetologicznych to jedne z najbezpieczniejszych urządzeń na świecie. Wszystkie przechodzą gruntowne i restrykcyjne testy przed oddaniem do użytku. Nawet zabiegi wykonane z użyciem laserów o dużej mocy nie stanowią zagrożenia dla klienta, gdy przeprowadzone są przez osobę wykwalifikowaną. Należy zdać sobie sprawę, że istnieją różne przeciwwskazania do różnych zabiegów. Bezwzględnie odradza się je kobietom w ciąży, osobom które przebyły chorobę nowotworową i tym, które cierpią na niektóre schorzenia lub biorą pewne leki. Zastanawiając się nad podjęciem terapii, warto zapoznać się ze specyfikacją zabiegu i przeciwwskazaniami do niego.

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów laserowych w dużej mierze zależy od kwalifikacji i doświadczenia personelu. Wybierając gabinet, w którym będziemy chcieli zadbać o nasz wygląd, zdecydujmy się na markę, która jest na rynku od lat. Laser DeLux posiada 17 placówek w całym kraju, wyposażonych w najlepszy certyfikowany sprzęt – LightSheer Duet, Alma, Palomar oraz Fotona. We wszystkich salonach firmy pracują doświadczeni kosmetolodzy, którzy ukończyli kierunkową edukację na uczelniach medycznych. Pod adresem http://www.laserdelux.pl/blog znajdą Państwo porady dotyczące najczęściej stosowanych zabiegów laserowych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *