Jaka jest skuteczność leczenia niepłodności?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wiele par, które boryka się z problemem niepłodności, zastanawia się, jaka jest skuteczność podjętego leczenia. Poza rodzajem terapii, ważnym czynnikiem jest również wybór odpowiedniej placówki. Wysoki poziom wiedzy, duże doświadczenie i chęć niesienia pomocy to warunki konieczne, aby uzyskać skuteczną pomoc. Na przykładzie Kliniki INVICTA, leczenie niepłodności można określić jako działanie o bardzo wysokiej skuteczności, ponieważ aż 9 na 10 pacjentów osiąga swój cel.

Jaka metoda leczenia niepłodności?

Należy zacząć od tego, że prowadzona terapia jest zależna od rodzaju diagnozy. Nie bez znaczenia jest historia chorób pacjenta, stan zdrowia, a także jego wiek. Dlatego też metoda leczenia niepłodności powinna być dobrana indywidualnie. Nie można się kierować tu tylko statystyką, ponieważ nie każdej osobie służy to samo. Skuteczność bowiem ma swój kontekst w osobie pacjenta.

Klinika INVICTA proponuje na początku wszystkim zgłaszającym się do niej parom szczegółową konsultację medyczną. Niezbędne jest zabranie wcześniejszej dokumentacji leczenia, a także uzupełnienie ankiety wstępnej. Później następuje konsultacja lekarska i analiza sytuacji, później uzupełniane są badania i przedstawiona zostaje propozycja terapii.

Leczenie niepłodności i skuteczność metod

Zaznaczymy najpierw, że podane dane dotyczą wszystkich prób leczenia podjętych w Klinice. Nie został tutaj przeprowadzony podział ze względu na wiek, czy stan zdrowia pacjentów. Wyniki są zatem bardzo ogólne i należy brać poprawkę na to, że każda sytuacja jest indywidualna i poszczególne czynniki mają wpływ na powodzenie leczenia.

Zacznijmy od tego, jakie są metody leczenia niepłodności:

 • monitoring cyklu,
 • stymulacja owulacji,
 • inseminacja domaciczna,
 • histeroskopia/ laparoskopia,
 • zapłodnienie in vitro,
 • diagnostyka genetyczna zarodków,
 • bank komórek jajowych i nasienia.

Więcej o metodach leczenia niepłodności: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/.

Wracając, do skuteczności leczenia to dla przykładu metoda IVF-ICSI ma różną efektywność w zależności od kraju, w którym się ją stosuje. W Polsce ogółem pomyślnie kończyło się 35,2% zabiegów, a w Niemczech tylko 28%, nieco lepiej w Wielkiej Brytanii, bo 30,8%. Klinika INVICTA wypada na tym tle znakomicie, ponieważ osiągnęła wynik aż 49,1% .

Generalnie jednak metody in vitro zaliczane są do najbardziej skutecznych. Statystyki we wszystkich placówkach INVICTY są następujące:

 • Komórki świeże dawczyni (transfer mrożonych zarodków) – 61,9%,
 • Komórki mrożone dawczyni – 61,1%,
 • Komórki świeże dawczyni – 57,8%,
 • Zarodki dawczyni – 52,4%,
 • IVF-ICSI z nasieniem dawcy – 51,8%.

O tym, jakie są szanse w danym przypadku na powodzenie leczenia, powie lekarz proponując odpowiednią metodę terapii. Warto przypomnieć, że w Klinice aż 9 na 10 par osiąga swój cel.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.