Smaki i zapachy lata dla skóry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Lato jest dla nas bardzo łaskawą porą roku, głównie ze względu na bogactwo roślin, ziół, kwiatów, owoców i warzyw, jakich nam użycza. Grzechem byłoby nie wykorzystać tych cennych skarbów do pielęgnacji skóry.

Możemy pokusić się o samodzielne wykonywanie w domu peelingów oraz maseczek na bazie rumianku, mięty oraz różnorodnych owoców i warzyw. Również profesjonalne salony kosmetyczne nie stronią od naturalnych składników, oferując letnie zabiegi, na bazie sezonowych roślin oraz kosmetyków z ich wyciągami.

Do najczęściej wymienianych zaliczyć należy płatki róży, rozmaryn, miłorząb, len, pomarańcze i grejpfruty, zieloną herbatę, słonecznik, orzechy.  Na uznanie zasługują również nasze rodzime niedoceniane ogórki oraz rumianek.

Ogromną zaletą kosmetyków „na lato” jest ich lekkość i naturalność. Powstają już specjalne linie kosmetyków z ekstraktami wymienionych wyżej roślin, które cechuje bardzo mała ilość dodatków chemicznych i konserwujących, a tym samym krótka data przydatności do spożycia. To ich wielka zaleta, gdyż decydując się na nie, mamy gwarancję naturalności i świeżości, o które tak zabiegamy, zwłaszcza latem.

Warto zatem, zamiast narzekać na letnie upały i komary, docenić wielkie letnie bogactwo, które służy naszemu zdrowiu i urodzie, rozejrzeć się wkoło i … zrobić z niego użytek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *