Soczewki kontaktowe dla astygmatyka

Soczewki kontaktowe dla astygmatyka

Czy astygmatyk jest skazany tylko i wyłącznie na okulary? Dowiedz się więcej o soczewka torycznych.

Soczewki kontaktowe dla astygmatyka

Stwierdzono u Ciebie astygmatyzm? Jeśli tak to nie jesteś odosobnionym przypadkiem. To jedna z 3 najpopularniejszych wad wzroku. Obawiasz się noszenia okularów? Zawsze możesz wybrać wygodniejszą alternatywę – czyli soczewki toryczne!

Co to astygmatyzm?

Astygmatyzm cechuje się widzeniem, w którym oglądane obrazy są niewyraźne oraz zniekształcone. Wywołane to jest przez to, że promienie świetle nie skupiają się w jednym punkcie na siatkówce, ale poniekąd w dwóch osiach. Często astygmatyzm pojawia się w połączeniu z dalekowzrocznością lub krótkowzrocznością. Astygmatyzm objawia się często niewyraźnym widzeniem z daleka i bliska, trudnościami z przeczytaniem drobnego druku, a także częstym mrużeniem oczu.

Czy tylko okulary?

Przy potwierdzonym astygmatyzmie nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na okulary, jak to było do pewnego czasu. Okulary ze szkłami cylindrycznymi pozwalały na załamywanie światła pod kątem prostym, co dawało punktowe odbicie obrazu na siatkówce.

Nie da się ukryć, że soczewki kontaktowe toryczne to przełom w korygowaniu astygmatyzmu. Soczewki eliminują wszystkie problemy związane z tą wadą wzroku, takie jak silne bóle głowy, czy wrażenie napięcia oczu. Soczewki toryczne wykonane są delikatnego materiału silikonowo-hydrożelowego, dzięki czemu są bardzo przyjemne w noszeniu, znajdziesz je między innymi na: mojepierwszesoczewki.pl.

Dlaczego warto wybrać soczewki?

Soczewki to wygoda i komfort noszenia. W wielu sytuacjach są zdecydowanie praktyczniejsze od okularów np. w trakcie aktywności fizycznej. Soczewki toryczne dostępne są w wersji jednodniowej, tygodniowej, jak i miesięcznej. Dzięki temu każdy wybierze opcję idealną dla siebie. Tym samym warto udać się do okulisty i zdecydować się na alternatywę w postaci soczewek kontaktowych. Tylko specjalista dobierze takie, które będą idealnie się sprawdzały, co wpłynie na ich komfort noszenia.

Astygmatyzm zdecydowanie nie skazuje Cię tylko i wyłącznie na okulary! Z powodzeniem możesz nosić soczewki bądź w zależności od okazji decydować się na konkretne rozwiązanie. To wygoda, którą pokochasz w swoim codziennym życiu!