Czy soda wybiela zęby?

Czy soda wybiela zęby?

Każdy z nas wie, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej – zęby muszą być zdrowe i lśniące, a przede wszystkim białe, by każdy mógł cieszyć się pięknym uśmiechem. Niestety pod wpływem czasu i codziennej diety nasze zęby żółkną lub szarzeją, tracąc swój piękny i naturalny blask, dlatego też zaczynamy szukać sposobów, aby przywrócić im pierwotny wygląd. W tym celu zasięgamy porad stomatologów i decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi wybielające, inni z kolei szukają nieco tańszych, domowych sposobów, które również przyniosą im pożądane efekty. Jedną z najpopularniejszych metod na szybkie wybielenie zębów jest użycie sody oczyszczonej. Jednak czy taki zabieg ma sens?

Soda oczyszczona jest bardzo tania i ogólnodostępna, nic więc dziwnego, że każdy, kto usłyszy o tej metodzie, ma ochotę od razu ją przetestować. Warto również wspomnieć, że wiele lat temu był to najpopularniejszy sposób na wybielanie zębów, jednak nie mieliśmy wtedy możliwości skorzystania ze współczesnych zabiegów stomatologii estetycznej. Jeśli przyjrzymy się nieco bliżej tej metodzie, okazuje się, że wybielanie zębów sodą nie należy do najlepszych pomysłów. Tutaj wielu zwolenników tego sposobu podkreśla, że przecież w wielu pastach do zębów również znajduje się soda, więc nie może to być aż tak szkodliwe. Owszem soda jest składnikiem wielu past, jednak jest ona zawarta w tak małych ilościach, że nie ma to negatywnego wpływu na nasze zęby. Wybielanie ich sodą polega zwykle na wymieszaniu sporej ilości sody z pastą lub wykonuje się mieszankę z sody oraz wody utlenionej i nakłada się miksturę na szczoteczkę. Musimy wiedzieć, że soda nie posiada chemicznych właściwości wybielających zęby, a co za tym idzie – wybielenie jest skutkiem działania abrazyjnego, czyli ścierania osadu zgromadzonego na powierzchni zębów, a także szkliwa. W efekcie nasze zęby może i stają się bielsze, ale zarazem bardziej osłabione i narażone na działania bakterii.

Jeśli zależy nam na wybieleniu zębów, a nie chcemy lub nie stać nas na zabiegi stomatologii estetycznej, warto zainwestować w pewną i skuteczną metodę, jaką są paski wybielające, takie jak WhiteWash Nano Intensive Whitening Strips. W jaki sposób działają? Wystarczy nałożyć paski na nasze zęby na około 30 minut i stosować je w sumie przez około 2 tygodnie. Jedno opakowanie zawiera 14 pasków na łuk górny oraz 14 pasków na łuk dolny, co oznacza, że wystarczy nam to na pełną kurację wybielającą. Paski doskonale dopasowują się do powierzchni naszych zębów, dzięki czemu nie czujemy, że je nosimy. Ich posmak jest miętowy, więc dodatkowo zyskujemy również świeży oddech. Produkt powstał we współpracy z brytyjskimi stomatologami i opiera się na najnowocześniejszych technikach wybielania zębów. Paski wybielające to najszybszy, najprostszy, a także najbardziej ekonomiczny sposób na zyskanie zdrowego, lśniącego, a także białego uśmiechu. Co najważniejsze, nasze zęby i dziąsła pozostają bezpieczne, a także zdrowe podczas wybielania. Odrzućmy więc stare, domowe i niekoniecznie zdrowe metody na rzecz sprawdzonych i bezpiecznych sposobów!

Więcej informacji na stronie https://szczoteczka-elektryczna.pl