W jaki sposób przeprowadzić terapię światłem (Bioptron)

W jaki sposób przeprowadzić terapię światłem (Bioptron)

Współczesna medycyna dysponuje dziesiątkami narzędzi, technik i rozwiązań, które służą wspieraniu procesów regeneracji i odmładzania skóry. Żadna z nich jednak nie może się równać z terapią światłem Bioptron – rewolucyjnym odkryciem, które daje niesamowite efekty w krótkim czasie. Na czym polega i na jakiej zasadzie działa Bioptron?

Początki i fenomen terapii światłem

Pierwsze badania nad różnymi formami światłolecznictwa zaczęto prowadzić już pod koniec XIX w, kiedy to odkryto i udowodniono pozytywny wpływ światła na tkankę mięśniową. Jednak prawdziwy rozkwit tej dziedziny nastąpił w 1988 r., gdy szwajcarska firma Bioptron AG wyprodukowała i opatentowała absolutnie rewolucyjny System Terapii Światłem Bioptron. Stworzone przez pracujących dla firmy naukowców urządzenie wywołało przełom i szybko znalazło zastosowanie w branży kosmetologicznej, medycynie estetycznej i dermatologii. Terapia światłem Bioptron stała się niezwykle popularna dzięki szeregowi pozytywnych skutków dla skóry i całego organizmu, oraz bezpieczeństwu i nieinwazyjności.

Czym jest i jak działa Bioptron?

Lampa Bioptron to specjalne urządzenie, które emituje światło podobne do części widma elektromagnetycznego wytwarzanego przez słońce, jednak pozbawione promieniowania ultrafioletowego. Jego liczne właściwości pozwalają mu przeniknąć przez skórę nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Jest to tzw. światło spolaryzowane (uporządkowane), którego fale oscylują na równoległych płaszczyznach, a nie, tak jak w przypadku światła niespolaryzowanego, rozchodzą się w dowolnych kierunkach. Jest to możliwe za sprawą skomplikowanego systemu wielopoziomowych kryształów tzw. luster Brewstera. Ten rodzaj światła wywołuje zmiany w dwuwarstwowej warstwie lipidowej błony komórkowej, doprowadzając do uwalniania energii potrzebnej do wielu procesów zachodzących w komórce. Jest to również światło polichromatyczne, co oznacza, że zawiera fale elektromagnetyczne różnej długości, oraz światło niskoenergetyczne, tj. takie, które pozwala na precyzyjne dozowanie i wywołanie efektu biostymulującego.

Efekty terapii

Terapia światłem Bioptron wspiera przede wszystkim proces gojenia ran, leczenie schorzeń i problemów skórnych. Najczęściej wykorzystywana jest w celu uwydatnienia przeróżnych korzyści płynących z innych zabiegów kosmetycznych, lub jako element uzupełniający procesy naprawcze po wszelkich zabiegach inwazyjnych. Dzięki temu, że Bioptrom stymuluje i modeluje procesy samoleczenia, regeneracji i procesy obronne organizmu, świetnie nadaje się do rekonwalescencji skóry i odmładzania komórkowego. Warto również zaznaczyć, że terapia daje biopozytywne efekty w całym organizmie, ze względu na jej oddziaływanie na krew, która dociera do każdego miejsca w naszym ciele,

Bioptron to technologia, która okazała się zbawienna dla niezliczonej rzeszy pacjentów. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie to prawdziwy hit medycyny estetycznej, dedykowany wszystkim, którzy pragną uzyskać szybkie, widoczne i trwałe efekty w krótkim czasie.