Sposoby na nadmierne owłosienie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nadmierne owłosienie, występujące u kobiet, może występować z przyczyn genetycznych. Mieszkanki Europy, krajów Bliskiego Wschodu oraz południowej Azji, są narażone na wystąpienie tego problemu bardziej, niż pozostałe kobiety. Owłosienie, będące często kłopotliwym wytworem, pojawiające się u kobiet nad wargą, na klatce piersiowej, brzuchu, może być objawem choroby, zwanej hirsutyzmem.

Hirsutyzm, który wiąże się bezpośrednio z podwyższonym występowaniem hormonów – androgenów w organizmie, jest problemem, który poza nadmiernym owłosieniem objawia się zmienioną barwą głosu, który jest grubszy, o niższej tonacji, wyglądem sylwetki, która charakteryzuje się w tym przypadku szerokimi ramionami, często odkładającym się tłuszczu w okolicy brzucha. U osób z hirsutyzmem częstym objawem są nieregularne miesiączki, przerzedzenie włosów, nadciśnienie, cukrzyca.

Przyczyną nadmiernego owłosienia oraz związanej z nim przypadłości może być zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników, polipy nadnercza jajników, zażywanie sterydów lub niektórych leków.

Czy są sposoby na pozbycie się nadmiernego owłosienia? Stosowanie regularnej depilacji różnymi metodami mechanicznymi, usunie objawy, efekty problemu. Oczywiście, wybierając sposoby pozbycia się niechcianego owłosienia, zwracać należy uwagę na długotrwałość efektów. Chcąc jednak zlikwidować przyczynę problemu, warto zwrócić uwagę na tryb życia oraz stosowaną dietę. Unikanie używek, w tym tytoniu i alkoholu będzie jednym z niezbędnych etapów na drodze walki z nadmiernym owłosieniem.

Spożywając produkty pełnoziarniste, naturalne, bogate w cenne składniki odżywcze, witaminy i przeciwutleniacze, łatwiej jest przywrócić równowagę i prawidłowe funkcjonowanie całemu organizmowi. Produkty naturalne, takie jak zioła oraz zielona herbata, w bezinwazyjny sposób regulują działanie wielu układów. Warto spróbować maseczek, które można z łatwością wykonać w domu, np maseczka z kurkumy i mleka, które w naturalny sposób działają spowalniająco na wzrastające owłosienie. Jeśli nadmierne owłosienie stanowi jednak spory problem, który jest niemożliwy do złagodzenia naturalnymi metodami, a przy tym występują inne objawy hirsutyzmu, warto zasięgnąć porady specjalisty, wykonać niezbędne badania oraz znaleźć skuteczny sposób zlikwidowania problemu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *