Trzy sposoby radzenia sobie z nadmiernym owłosieniem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Istnieje wiele sposób na radzenie sobie z nadmiernym owłosieniem, zwłaszcza w okresie letnim. Wiadomo, jak wielkim problemem są dodatkowe, ale nikomu niepotrzebne włoski. Kobiety szukają sposobów, które pomogłyby im pożegnać się z tym problemem na długi, długi czas. Co mamy do dyspozycji? Z czego najlepiej skorzystać? A może pomoże coś innego niż domowe sposoby?

1. Domowe maseczki

Domowe maseczki to nietypowy, ale bardzo ekologiczny sposób radzenia sobie z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Poza tym wiele kobiet uwielbia tego typu urozmaicenie kosmetyczne, które może zrobić dosłownie z rzeczy, które zawsze ma pod ręką. Mowa tutaj na przykład o maseczce z białka kurzego, które zmieszane z cukrem i mąką kukurydzianą da doskonałe efekty. Po wyschnięciu masy, będzie można ją łatwo ściągnąć, pozbywając się w ten sposób włosków z okolic brody i ust. Delikatnie!

2.Kremy oraz woski do depilacji

Jeżeli nie lubimy zabaw w domowe kosmetyczki, możemy z łatwością w drogeriach zakupić odpowiednie kremy czy woski do depilacji, które znacznie ułatwią nam usuwanie niechcianych włosków, nie tylko z twarzy, ale także z innych części ciała – nóg czy pach. Jest to szybki i higieniczny sposób na poradzenie sobie z problemem, aczkolwiek po tego typu zabiegach mamy do czynienia z krostkami i nieprzyjemnym zaczerwienieniem skóry.

3. Laser?

Tak, laser! Depilacja laserowa to najnowszy pomysł techniki estetycznej na pozbycie się włosków z każdego miejsca na swoim ciele. Używany do tego zabiegu laser diodowy jest bezpieczny dla naszej skóry. Podczas zabiegu może pojawić się dyskomfort, ale jest on uzależniony od każdego człowieka. Laser usuwa włoski na znacznie dłużej niż znane nam domowe sposoby, ponieważ uderza w mieszek włosowy i wyniszcza go od korzenia, dzięki czemu efekt jest niesamowity. Zabieg przeprowadza się w odpowiednich warunkach, a pielęgnacja ciała po działaniu lasera jest bardzo prosta. Dlatego warto, zwłaszcza przed latem, pozytywnie nastawić się do takiego zabiegu i zadbać o gładką skórę bez niechcianych włosków.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *