Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia, jak wszystkie dziedziny życia, poszła do przodu. W dzisiejszej dobie stomatolog, to nie tylko osoba, która zajmuje się leczeniem. Jest to specjalista, pomagający nam zachować lub naprawić estetyczny wygląd naszych zębów.

Stomatologia estetyczna

Sprawić by były ładne. Zdarza się, że osoby, dbające o zęby trafiają do gabinetu stomatologicznego bardzo niezadowolone z wyglądu swojego uzębienia. Mamy szeroki wybór usług stomatologii estetycznej, które poprawiają nie tylko wygląd zębów, ale i samopoczucie pacjenta.

Krzywy zgryz i uszkodzenia lub brak zębów nie muszą już spędzać snu z powiek. Warto umówić się w przychodni stomatologicznej na spotkanie, porozmawiać ze specjalistą i zapoznać się z rozwiązaniami, które zaproponuje. Leczenie wad zgryzu dotyczy pacjentów w każdym wieku.

Każdemu może zdarzyć się uszkodzenie zęba lub jego całkowita utrata. Z pomocą przyjdzie dość młoda dziedzina stomatologii- implantologia. Implanty zębów sprawdzają się przy utracie pojedynczych lub kilku zębów. W zupełności zastąpią zęby naturalne, idealnie je imitują. Pacjenci mogą być spokojni, że nikt z otoczenia nie zauważy różnicy. Dla pacjenta korzystanie z nich jest całkowicie komfortowe, bezproblemowe i co najważniejsze, nie wiąże się z bólem. Nie musi obawiać się, że coś się przesunie czy wypadnie. Nic takiego się nie dzieje.

Ale czym właściwie jest implant zębowy? Jest to tytanowy wkręt mocowany w szczęce. Stanowi naturalną podstawę odbudowy naszego uzębienia. Jest wykonany z materiału, który zrasta się z kością, dzięki czemu zapobiega negatywnym zmianom w jamie ustnej.

Zdecydować się czy nie? Ostateczną decyzję pomoże podjąć stomatolog, który specjalizuje się w implantologii. Oceni czy konieczne i możliwe jest dokonanie zabiegu wszczepienia implanta oraz odbudowa naszego zęba.

A co w przypadku krzywego zgryzu?

Tutaj na ratunek przychodzą aparaty na zęby. Zamontowane na zębach mają za zadanie, bezboleśnie i bezinwazyjnie je naprostować. Już po kilku miesiącach możemy cieszyć się wymarzonym uśmiechem.

Należy pamiętać, że każda wada zgryzu powinna zostać wyleczona. Nieleczona może powodować przesuwanie się zębów lub trudności w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej, co z kolei prowadzi do wielu chorób.