Stopy na lato

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wydaje się, że spośród wszystkich części naszego ciała stopy, pomimo tego, że są dla nas tak cenne, wciąż jednak traktujemy po macoszemu. Twarz, szyja, czy dłonie to zupełnie co innego. One są naszą wizytówką, zaś stopy, schowane w butach, dla wielu nie są obiektem ani nadmiernej uwagi ani wyjątkowej troski. Lato to doskonały moment na to, by zadbać i odświeżyć zmęczoną po zimie skórę stóp. W salonach kosmetycznych zabiegi na stopy to już od wielu lat absolutny standard. Dziś nikogo już nie dziwią masaże, peelingi, czy maski na stopy.


Zazwyczaj zabiegi na stopy rozpoczynają się kąpielą stóp, często z hydromasażem, która odpręża mięśnie nóg oraz rozmiękcza skórę stóp. W kąpieli często wykorzystuje się olejki eteryczne np. z eukaliptusa lub drzewa herbacianego, minerały oraz sól np. z Morza Martwego.

Lato to doskonały moment na to, by zadbać i odświeżyć zmęczoną po zimie skórę stóp.

Kolejny etap to zazwyczaj peeling. Dzięki niemu skóra staje się miękka, odświeżona i gładka. Wiele z zabiegów opiera się na maskach na stopy. Mogą być one sporządzane na bazie aloesu, alg morskich a także ziół. Taka maseczka to dla stóp prawdziwy raj. Stopy stają się nie tylko odprężone i zrelaksowane, ale przede wszystkim nawilżone, odżywione, wygładzone i rozjaśnione.

Tak wypielęgnowane stopy w kolejnej fazie poddaje się delikatnemu masażowi, który całkowicie je rozluźnia, a także rozgrzewa i poprawia ukrwienie. Do masażu wykorzystuje się różnorodne olejki eteryczne, które przynoszą ulgę zmysłom oraz całemu ciału, a ponadto doskonale natłuszczają stopy.

Do pełni szczęścia brak tylko pedicure oraz zdobienia paznokci. Tak wypielęgnowane stopy mogą być wizytówką w równym stopniu co dłonie, czy też twarz. Przeciętny koszt zabiegu dla stóp w salonie to kwota od 60 do 120 złotych. Wydaje się, że w naszym klimacie, gdzie lato jest tak krótkie i gdzie nie mamy zbyt wiele czasu na eksponowanie naszych stóp, warto wykorzystać je w 100% i zadbać o stopy tak, by chociaż latem były olśniewające.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *