Suplementacja kluczowa w dbaniu o stan skóry i włosów – jak suplementy wpływają na Twoje ciało

Suplementacja kluczowa w dbaniu o stan skóry i włosów – jak suplementy wpływają na Twoje ciało

Suplementacja kluczowa w dbaniu o stan skóry i włosów – jak suplementy wpływają na Twoje ciało

Łamiące lub wypadające włosy, albo przebarwienia, zaskórniaki, wypryski na skórze są problemami, z którymi boryka się wiele osób. Szukamy coraz to nowych maseczek i odżywek, a tymczasem przyczyna może tkwić zupełnie gdzie indziej — w naszej diecie.

Jedne osoby mają nieskazitelną gładką skórę i mocne włosy, inne przeciwnie. Nieraz dopatrujemy się przyczyny tych różnic w genach, czy stosowanych kosmetykach. Często bywa jednak tak, że w ten sposób widać, jaką mamy dietę, jaki jest nasz styl życia, czy dobrze radzimy sobie ze stresem. Są to czynniki, którym powinniśmy przyjrzeć się bliżej i wprowadzić odpowiednie zmiany. Przyda się też przemyślana suplementacja.

O kondycję skóry i włosów dbaj od środka i od zewnątrz

Pielęgnacja włosów i skóry może odbywać się od zewnątrz i od środka. Zewnętrzne metody to wszystkie kosmetyki jak kremy, maseczki, peelingi, specjalistyczne szampony. Jednak nie zawsze będą skuteczne, zwłaszcza jeżeli u podłoża problemów nie stoi brak codziennej pielęgnacji, albo źle dobrane kosmetyki. W takiej sytuacji niezależnie od tego jakbyśmy się starali, rezultaty nie będą takie, jakich byśmy oczekiwali. Oznacza to, że musimy działać dwutorowo – zadbać nie tylko o kosmetyki, ale i o prawidłową dietę, najlepiej uzupełnioną suplementami. Ograniczmy używki i słodycze, a zamiast tego postarajmy się, by w jadłospisie pojawiły się produkty zawierające składniki sprzyjające włosom i skórze.

Jakie związki powinny być w diecie i suplementach?

Aby cieszyć się pięknymi włosami i skórą pełną blasku, musimy zadbać przede wszystkim o dużą dawkę witamin A i E, a także witaminy z grupy B. Pierwsze dwa związki są antyoksydantami i opóźniają procesy starzenia, nie bez powodu witamina E jest określana witaminą młodości. Natomiast witamina B nie tylko sprawi, że włosy przestaną wypadać, ale nowe będą rosły szybciej. Witamina B zapobiega także siwieniu i regeneruje włosy.

Oprócz tego liczą się pierwiastki takie jak siarka, cynk, miedź, krzem, żelazo. Chociaż nasz organizm potrzebuje ich w niewielkiej ilości, to ubogacenie diety o te mikroelementy sprawi, że zmniejszą się stany zapalne skóry, a zwiększy produkcja kolagenu. Natomiast włosy przestaną się łamać i będą lśniące.

Suplementacja

Uzupełnienie diety o związki wymienione wyżej zaowocuje lepszym zdrowiem, a skóra i włosy nam za to podziękują pięknym wyglądem. Poza sięganiem po produkty spożywcze zawierające składniki wymienione wyżej weźmy pod uwagę suplementację. W aptekach jest mnóstwo suplementów diety zawierających kompozycje odpowiednich związków. Ale powinniśmy wiedzieć, że suplementacja nie ogranicza się jedynie do kolorowych pastylek. Witaminy i minerały możemy przyjmować w innej, można powiedzieć przyjaźniejszej, formie.

Wystarczy spojrzeć na napoje witaminowe w Osheeshop.eu, które w swoim składzie zawierają większość wymienionych wyżej składników odżywczych, a tym samym mogą nam pomóc w trosce o skórę i włosy. Ponieważ są bez konserwantów i barwników, nie musimy się obawiać, że na skórze pojawią się nowe zaczerwienienia i stany zapalne. Same zalety!