Szkolenia z przedłużania rzęs – co powinnaś wiedzieć?

Szkolenia z przedłużania rzęs – co powinnaś wiedzieć?

Szkolenia z przedłużania rzęs

Stylizacja rzęs zyskuje coraz więcej zwolenniczek – i trudno się dziwić: każda z nas chciałaby mieć długie, podkręcone i grube rzęsy. Dla stylistki to szansa, ale także wyzwanie. Aby bezpiecznie, profesjonalnie i w pełni świadomie stylizować rzęsy, trzeba zdobyć wiedzę – podpowiadamy zatem, jak dobrać odpowiednie szkolenie.

Szkolenia z przedłużania rzęs

1:1, 2D, 5 D, Supersize – metod przedłużania i zagęszczania rzęs jest wiele, liczba profesjonalnych produktów stale rośnie, potencjalnych klientek przybywa – warto wykorzystać tę szansę. Kursy z przedłużania rzęs znajdziemy obecnie w każdej większej miejscowości, jednak aby wybrać ten naprawdę wartościowy, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Po pierwsze – kto organizuje szkolenie? Jeśli organizator jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Urzędzie Pracy, możemy liczyć na dofinansowanie – i to nawet do 90% ceny!

Po drugie – kto szkoli? Warto poszukać informacji o edukatorkach w sieci – większość chwali się stylizacjami na Instagrammie, ale warto też popytać znajomych. Najlepszym wyznacznikiem profesjonalizmu są zadowolone klientki.

Po trzecie – czy dobrałaś odpowiedni poziom? Szkolenie dla początkujących najczęściej obejmuje metodę 1:1, czasem dodatkowo 2D/5D, ale nie powinniśmy wierzyć, że po pierwszym kursie staniemy się mistrzyniami w stylizacji Supersize – do tego konieczne będą dalsze szkolenia, na zaawansowanym poziomie. Godny zaufania organizator ma w ofercie różnorodne szkolenia dostosowane do poziomu zaawansowania i praktykowanych metod – np. Posh Lashes

Po czwarte – czy program jest dostosowany do Twoich potrzeb? Profesjonalnego organizatora poznamy po tym, że przedstawi dokładny zakres teorii i praktyki – np. czy pracujemy na główce, gąbce do ćwiczeń, czy na modelce, z jakich produktów korzystamy, jakie techniki wykorzystujemy itd. Ważne, aby grupa nie była liczna (6 osób to maks.), bo tylko wówczas instruktor ma szansę w pełni nadzorować naszą pracę. Równie istotny jest czas szkolenia – dla początkujących musimy liczyć 8-10 godzin, najlepiej podzielone na dwa dni, aby zachować świeżość umysłu za każdym razem.

Po piąte – jakie dokumenty otrzymujesz po szkoleniu? Teoretycznie zawsze kurs kończy się potwierdzeniem jego odbycia, warto jednak zwrócić uwagę, aby dokument dokładnie opisywał zakres odbytego szkolenia, a optymalnie – aby był to certyfikat międzynarodowy, po angielsku. Wówczas nie tylko prestiż rośnie, ale też zyskujemy realną szansę pracy za granicą.

Szkolenia z przedłużania rzęs