Tajemnicza moc ziół

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Tajemnicza moc ziół

Niektórzy dawniej uważali, że choroby to wola boska i nie należy ingerować w ciało, lecząc je. Na szczęście równolegle leczono się ziołami, szukając sposobów na pozbycie się przeróżnych schorzeń, chorób i dolegliwości. Wiedza przez lata była pogłębiana i nadal prowadzone są badania, mające na celu jeszcze lepsze zrozumienie natury problemu i usunięcie go. W wielu współczesnych suplementach diety czy lekach występują wyciągi z ziół, których udowodnione działanie pomaga w pozbyciu się bólu, albo wspomaga działanie jakiegoś narządu. Samo ziołolecznictwo zresztą także wróciło do łask – niektórzy nie chcą bowiem faszerować się chemią, lecz wybierają naturalne produkty, z ekologicznych upraw. Zioła posiadają niesamowitą moc! Niektórzy wierzą, że na świecie znajduje się remedium na każdą chorobę – trzeba je tylko odkryć! W czym pomagają nam zioła?

Zioła na odporność

Wiele osób zmaga się z częstymi infekcjami. W chwilach, gdy pogoda sprzyja zachorowaniu, wszyscy staramy się znaleźć jakieś wzmacniające układ immunologiczny preparaty. Można ten efekt uzyskać stosując naturalne sposoby! Przed infekcjami chroni między innymi świetlik, dziurawiec, bratek polny czy pokrzywa. Są i takie zioła, które skracają czas trwania choroby, gdy już doszło do jej ataku. Taką rośliną jest na przykład tymianek, używany powszechnie między innymi do produkcji tabletek do ssania na infekcje gardła, ale też koper włoski, czarny bez i malina. Na gorączkę pomoże też lipa – także często stosowana w różnego rodzaju środkach z apteki.

Zioła na niestrawność

Z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego również możemy sobie poradzić dzięki zastosowaniu różnego rodzaju ziół. Najbardziej popularnym środkiem jest mięta – którą warto zaparzać i wypijać po wyjątkowo tłustym posiłku. Przyniesie ulgę! Są także i zioła, które w postaci sproszkowanej stosujemy jako przyprawy. Znakomicie smakują, a przy tym dbają o poprawną pracę naszego układu pokarmowego. Do takich ziół należy między innymi kminek.

Zioła na choroby skóry

Zioła mogą działać od wewnątrz, ale również na zewnątrz. Tworzone z nich napary mogą przynieść ukojenie na przykład w chorobach skóry. Babka lancetowata, fiołek trójbarwny, topola – to rośliny, które potrafią poradzić sobie z licznymi problemami skórnymi. Dzięki roślinom można też wzmocnić swoje włosy. Nie bez powodu w licznych maseczkach czy odżywkach znajdują się wyciągi z takich naturalnych roślin, na przykład rumianek na blondynek czy wyciąg z dębu dla ciemnowłosych. Zadbają nie tylko o odżywienie włosów, ale również o ich kolor!

Tajemnicza moc ziół

Zioła potrafią leczyć, wspomagać leczenie jakiejś choroby czy przypadłości, albo też działają prewencyjnie, chroniąc organizm przed wystąpieniem jakiegoś problemu. Można je stosować na bóle głowy, przepłukiwać nimi jamę ustną przy bólu zęba, koić nerwy, albo nawet wspomagać odchudzanie. Tkwi w nich tajemnicza siła, którą warto wykorzystać! Dobrym miejscem, by kupić najlepsze produkty z ekologicznych ziół jest sklep iZielnik. Szeroka oferta i wysoka jakość to wielkie zalety tego miejsca!

Artykuł powstał we współpracy z izielnik.pl
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.