Trzygodzinne wakacje?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nadeszło lato. Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Wielu z nas od dawna zaplanowało letnie wyjazdy. Są jednak i tacy, którzy pozwolą sobie jedynie na krótki weekendowy wypad za miasto. Dla tych, dla których nawet i to, to za dużo mamy ciekawą alternatywę. Co zrobić, by w krótkim czasie zregenerować ciało, odświeżyć myśli i nieco wypocząć? Odpowiedź brzmi – SPA!


Salony Spa mają w swej ofercie wiele ciekawych zabiegów, które mogą stać się namiastką wakacyjnego wypoczynku. Jednym z bardziej interesujących jest zabieg bazujący na ajurwedyjskim rytuale Prithivi. Zabieg trwa około trzech godzin i składa się z kilku zasadniczych części. Pierwszą z nich jest masaż całego ciała różnego rodzaju olejami. Wykonuje go dwoje masażystów.

Po takim odprężeniu czeka nas sauna parowa oraz masaż głowy i twarzy, również z pomocą olejów. Następny etap to masaż stóp, który poprzez uciskanie receptorów odpowiedzialnych za narządy wewnętrzne, ma usprawnić ich pracę oraz nasze ogólne samopoczucie.

Kolejny masaż wykonywany jest wzdłuż kręgosłupa przy pomocy malachitowych kamieni. Zabieg ten poprzedza ostatni etap całości, a mianowicie masaż czoła olejem. Ciepły strumień oleistej substancji ma nas całkowicie odprężyć i uwolnić od wszelkich napięć psychicznych. Cały zabieg jest bardzo ciekawy z uwagi na ilość i różnorodność doznań oraz kompleksowe podejście do całego ciała. Można śmiało stwierdzić, że po zabiegu jesteśmy wymasowani od stóp do głów, co z pewnością jest w stanie nieco poprawić naszą kondycję oraz nastrój.

Jedyny minus takiej alternatywy dla dłuższego urlopu, to jej cena. Koszt zabiegu to kwota rzędu 700 złotych. Alternatywa nie jest zatem dla wszystkich. Tym jednak, którzy mogą sobie pozwolić na 3 godzinne wakacje – polecamy. Wybór należy do nas.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *