Twarz jak nowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zwykliśmy sądzić, że skoro medycyna estetyczna i kosmetologia prężnie się rozwija, to wiele w swoim wyglądzie możemy poprawić, jednak są strefy, które dane nam są raz na zawsze. Do takich z pewnością zaliczylibyśmy kształt, czy jak kto woli, owal twarzy. Nic bardziej mylnego.

Kształt twarzy od wielu lat modeluje się za pomocą różnego rodzaju uzupełniaczy, takich jak chociażby kwas hialuronowy. Wypełnienie zwiotczałych obszarów skóry dodaje twarzy objętości i poprawia elastyczność skóry. Tendencje w medycynie estetyczne, podobnie jak wszędzie, ulegają jednak zmianie. Uznano, że zamiast dodawać objętości, można z powodzeniem odejmować ją tam, gdzie występuje jej nadmiar.

Metod, które temu służą, jest bardzo wiele. Najbardziej popularne z nich to lipoliza chemiczna, laseroterapia, czy termolifting. Niezależnie od nazwy, cel zawsze jest ten sam – smukła, kształtna, wygładzona, młodo wyglądająca twarz.
Lipoliza chemiczna to nic innego jak wprowadzenie do głębszych warstw skóry substancji rozpuszczających tłuszcz. W zabiegach wykorzystuje się w tym celu najczęściej  fosfatydylocholinę oraz deoksycholan. Minusem tej metody jest czas. Na pełny efekt trzeba bowiem poczekać nawet kilka miesięcy.

Nieco „szybsza” jest laseroterapia, której założenia są podobne jak w lipolizie. W odróżnieniu od niej komórki tłuszczowe nie są rozpuszczane chemicznie, ale rozbijane laserowo. Po ich usunięciu i kilku dniach rekonwalescencji, możemy śmiało pokazać światu swe „nowe oblicze”

Termolifting jest metodą stosowaną samodzielnie lub uzupełniającą te wspomniane wyżej. Obkurcza on komórki tłuszczowe i uelastycznia skórę twarzy. Uznawany jest on za metodę bardzo precyzyjną, a także dość popularną wśród pacjentów. W przypadku skóry bardzo zwiotczałej, dla której nieinwazyjne metody, są niewystarczające, zawsze pozostaje droga tradycyjnej medycyny plastycznej. Polega ona na nacięciu skóry, podciągnięciu jej ku górze i zaszyciu w miejscu nacięć.

Takie zabiegi nadal są wykonywane, dając dość dobre efekty wizualne. Należy jednak pamiętać, że jest to poważna ingerencja chirurgiczna, wywołująca nieodwracalne, trwałe zmiany w naszym wyglądzie, dlatego takie rozwiązanie należy traktować jako ostateczność.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *