Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję tylko kilku godzin dziennie. Warunki rodzą się być prawie idealne. Niestety coraz częściej ukazuje się, iż są to oszuści jedzący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezproblemową a dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa angażująca się sprzedawaniem przedmiotów z nowej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te dawane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma charakteryzuje się kreatywnością i podporządkowuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, który postępuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce więc korzysta polegać na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić towar na sprzedaży, zadbać o dobry kontakt z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety objawia się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i zapewnia, iż będziemy odbierać w korporacji o dobrej firmie. Zapewniają nam uwaga oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób decyduje ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada taż praca, i całe, czego się dowiadujemy więc toż, że do swoich założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi więc prawdziwa możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie podaje również naszego nazwiska, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, natomiast stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Wyraża się jednak, że mężczyźni nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W klubu spośród obecnym, że wydajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W wypadku, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, chyba ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję naszych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, bo w wypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, to on poniesie konsekwencje ich działań. Ponieważ toż teraz my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie wchodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba być niezmiernie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi wtedy ważny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba uważać na obecne propozycji, w których nie zostały podane szczegóły także te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego typu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, którzy będę wymagali skorzystać z usług oszusta. Im przeważnie będziemy zgłaszać na policję tego typu ogłoszenia, tym lekko będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *