Uzależnione od mężów

Uzależnione od mężów

Wydawać by się mogło, że nie można się uzależnić od drugiej osoby. Jak się okazuje wiele kobiet na całym świecie uzależnia się od swoich mężów. Jak to w ogóle możliwe i na czym to polega? Jeśli uzależnienie od męża polega na tym, że oboje się kochają szaleńczo i nie wyobrażają sobie bez siebie życia to można je zaakceptować. Niestety najczęściej uzależnienie niesie ze sobą wiele skutków ubocznych.

Uzależnione od mężów

Uzależnione od mężów

Przemoc

W małżeństwach dochodzi do przemocy. Żona i dzieci są bite, ale mimo tego nadal są z tym człowiekiem, który robi im krzywdę. Jak to się w ogóle może dziać? Problem polega na tym, że w Polsce o przemocy w rodzinie praktycznie nic się nie mówi. Takie sytuacje zdarzają się tylko w krajach muzułmańskich, ale nie w Polsce gdzie główną religią jest katolicyzm. Dopiero po fakcie dowiadujemy się, że kobieta, co noc uciekała z domu, bo mąż ją bił i gwałcił.

Do tej pory byli przykładnym, ułożonym małżeństwem. Wcale nie musi być w domu alkoholu żeby był problem przemocy. Oczywiście najczęściej tak jest, ale niekiedy mąż może się nad żoną znęcać psychicznie, a nie fizycznie.

Czego się boimy?

Przede wszystkim kobieta boi się powiedzieć prawdę, bo co powie rodzina i znajomi? Większość zwłaszcza starszych osób będzie zaskoczona i zniesmaczona, bo nie takie rzeczy już widzieli i na pewno im się ułoży. Muszą się dotrzeć i będzie dobrze. To, dlatego kobiety żyją z osobami, które niszczą ich życia przez dziesiątki lat.

Nie potrafią się przeciwstawić, bo nie mają, do kogo się zwrócić. Żyją, ale tak naprawdę nie żyją, bo co to jest za życie, kiedy człowiek myśli tylko o tym jak stąd uciec, ale jak ma to zrobić? Jeśli nie ma dzieci to jeszcze można coś o tym pomyśleć, ale dzieci uwiązują taką osobę na długie lata. Niekiedy dopiero, kiedy dzieci dorosną to żona odchodzi od męża. Muszą minąć długie lata, żeby się odważyła to zrobić.

To bardzo trudna decyzja, która bardzo często nie jest popierana przez nikogo z rodziny. Jeśli mamy przyjaciółkę albo kogoś, kto nas wspiera to już jest połowa sukcesu, ale nie zawsze ktoś taki jest.
Leczenie uzależnień, współuzależnień: http://leczyc.pl/oferta/ – sprawdź już dziś !