Vaginal Narrower® – innowacyjny lifting tkanek krocza

Vaginal Narrower® – innowacyjny lifting tkanek krocza

Defekty kosmetyczne związane ze zbyt szerokim wejściem do pochwy to najczęściej rezultat przebytych porodów i zabiegów nacięcia krocza. Taki stan bardzo często obniża funkcje seksualne, a z czasem także poczucie własnej atrakcyjności. Zabieg Vaginal Narrower® z serii Happy Lift jest innowacyjnym sposobem, który nie tylko przywraca komfort intymnych relacji, ale przede wszystkim atrakcyjny wygląd tej szczególnej strefy ciała kobiety.

Vaginal Narrower® – komfort i piękno na miarę każdej kobiety 

Vaginal Narrower®

Vaginal Narrower®

Wchłanialne nici Vaginal Narrower® to małoinwazyjna procedura, która w przeciwieństwie do labioplastyki (plastyka warg sromowych mniejszych) jest wykorzystywana w celu ujędrnienia tkanek pochwy, zwężenia jej czy odmłodzenia mięśni krocza. Zabieg skutecznie likwiduje nadmierne upławy spowodowane zespołem „luźnej” pochwy i związane z tym podrażnienia okolic sromu, poprawiając jednocześnie wygląd i kondycję stref intymnych bez chirurgicznej ingerencji – podkreśla dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog, ekspert Kliniki Sthetic. Vaginal Narrower® z reguły proponowane są kobietom przed 60. rokiem życia, w niektórych przypadkach również jako procedura zastępczej plastyki wejścia do pochwy.

Przebieg procedury

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu w przedsionek pochwy kotwiczących nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Wykonane z biodegradowalnego polimeru (polikaprolakton), wchłaniają się po kilkunastu miesiącach, a obecne na dwóch końcach nici dwie mikroskopijne igły (haczyki), umożliwiają odpowiednie umiejscowienie oraz napięcie tkanek objętych założonym szwem. W zależności od kondycji pochwy, stosuje się jedną lub dwie nici, jakie wprowadza się za pośrednictwem niewielkich nacięć pod skórę, a następnie zawiązuje i kończy zabieg. Szybki, nieinwazyjny przebieg jest prawdziwą innowacją w porównaniu do dotychczasowych metod, a dodatkowym atutem nici Vaginal Narrower® jest szybka rekonwalescencja i powrót do aktywności już po kilku dniach.

Efekt liftingu

Zwężone wejście do pochwy oraz głęboki proces regeneracji tkanek poprawia estetykę krocza i sromu. Efekt liftingu jaki otrzymujemy dzięki syntezie białek i stymulacji produkcji nowego kolagenu,  wpływa ostatecznie na poprawę napięcia, elastyczności oraz nawilżenia okolic intymnych na okres kilku lat po wchłonięciu się nici. Ma to równoległy wpływ na wzrost satysfakcji seksualnej i poziomu funkcji, nie obciążając przy tym organizmu tym bardziej, że procedura jest bezbolesna i bezpieczna. Sukces zabiegu tkwi jednak w kwalifikacjach operatora oraz w szczegółowym wywiadzie, jaki przeprowadzi przed rozpoczęciem zabiegu, w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwskazań, a te – jakkolwiek są nieliczne – wynikają głównie z fizjologii organizmu. Stanowi je w większości:

  • przewlekły stan zapalny pochwy i sromu (po wyleczeniu można ponownie przystąpić do zabiegu)
  • menstruacja (najlepszym czasem na zabieg jest pierwsza połowa cyklu)
  • choroba nowotworowa narządów płciowych
  • ciąża oraz okres połogu

Można więcej

Starzenie narządów zewnętrznych oraz okres spadku poziomu estrogenu, jaki nasila menopauza sprawia, że niemal 50% kobiet zarówno w tym okresie, jak i po skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych. Suchość pochwy, podrażnienia, wysiłkowe nietrzymanie moczu (WTM) czy wspomniany zespół rozluźnienia pochwy – to wystarczy by stracić satysfakcje z życia seksualnego i w ogóle jakąkolwiek na to ochotę. Dlatego skuteczną procedurą ginekologiczną będzie zabieg łączony – nici Vaginal Narrower® i lasera Mona Lisa Touch, jaki obkurczając pochwę i odbudowując błony śluzowe przywraca funkcjonalność okolicy intymnej i poprawia jej wygląd, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta – przekonuje specjalista Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Więcej znajdziesz na stronie: http://sthetic.pl/aktualnosci/