W oczekiwaniu na narodziny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Rodzice, którzy dobrze przygotują się do przyjścia na świat dziecka, będą mogli w spokoju cieszyć się opieką nad niemowlakiem. Oczekiwanie na termin porodu jest czasem pełnym nerwów i stresu, dlatego warto dużo wcześniej przygotować się na narodziny dziecka. Wszystkie potrzebne przedmioty warto naszykować nawet na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu.

Pokój malucha

Rodzice największe koszty ponoszą przy urządzaniu pokoju dziecka. Łóżeczko z materacem i pościelą to duży wydatek, jednak w pierwszych miesiącach życia maluch będzie spędzał w łóżku sporą część całego dnia, dlatego oszczędności lepiej szukać gdzie indziej. Zdrowy i wygodny sen pozytywnie wpłynie na samopoczucie i rozwój dziecka. W pokoju niemowlaka powinien też znaleźć się przewijak. Może to być oddzielna komoda do przewijania, bardzo wygodna, lecz dość droga i zajmująca sporo miejsca. Alternatywą może być przewijak montowany na łóżeczko. Oferta jaką ma sklep dla niemowląt pozwoli rodzicom kupić wszystkie niezbędne przedmioty.

Akcesoria dla niemowlaka

To dość szeroka gama produktów. Zalicza się do niej przybory kosmetyczne i higieniczne: pieluszki, chusteczki i kremy. Warto też wcześniej zakupić komplet ubranek na różną pogodę. Do karmienia dziecka niezbędne będą butelki, przydać może się też podgrzewacz do butelek oraz elektroniczna niania, która ułatwi rodzicom kontrolę snu maluszka. Dodatkowe akcesoria, które można dokupić do dziecięcej wyprawki to poduszka do karmienia oraz butelki antykolkowe, ze specjalnym systemem odpowietrzania. Dzięki nim ryzyko pojawienia się kolki bardzo spada.

Jaki wózek dla dziecka?

Ekspert sklepu Hulahop.pl poleca rodzicom zakup wózka wielofunkcyjnego, który ma możliwość regulacji siedziska do pozycji leżącej. Taki wózek, nazywany spacerówką, może posłużyć od narodzin dziecka nawet do 3go roku życia. Alternatywą jest gondola, która jest stworzona do spacerów z niemowlakiem – od narodzin do momentu, gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *