W trosce o piękny biust

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 Zestaw ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową

Każda kobieta marzy o pięknym, jędrnym biuście. W tym celu wydajemy majątek na różnego rodzaju kremy ujędrniające, balsamy czy nawet tabletki poprawiające wygląd naszych piersi. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że dzięki regularnemu wykonywaniu określonych ćwiczeń można nie tylko wzmocnić klatkę piersiową, ale i znacznie poprawić kondycję piersi. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń, które bez problemów każda kobieta może wykonać w domowych warunkach.

Ćwiczenie 1

W pozycji siedzącej lub stojącej układamy ręce na wysokości klatki piersiowej jak do modlitwy, utrzymując łokcie na wysokości piersi. Przez kilka sekund trzymamy dłonie naciskając je na siebie. Następnie rozluźniamy mięśnie. Wykonujemy trzy serie po piętnaście powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Stajemy przodem do ściany i opieramy o nią dłonie, trzymając je na wysokości piersi, skierowane palcami do góry. Następnie pochylamy się w stronę ściany wykonując takie „pompki” na stojąco. Ćwiczenie powtarzamy w trzech seriach po piętnaście powtórzeń.

Ćwiczenie 3

Siadamy po turecku i chwytamy dłonie na wysokości klatki piersiowej. Palcami jednej ręki chwytamy palce drugiej i staramy się przez kilka sekund odciągać dłonie od siebie. Ćwiczymy trzy razy po piętnaście powtórzeń.

Ćwiczenie 4

Stajemy w lekkim rozkroku, dłonie opieramy na ramionach i samymi łokciami wykonujemy ruchy okrężne. Dwadzieścia do przodu i tyle samo do tyłu.

Ćwiczenie 5

Ułóż ciało tak jak byś chciała wykonywać pompki, przy czym kolana oprzyj o podłogę, ręce ułóż zgodnie z linią ramion i załóż stopy na siebie. Dbając o to by plecy były proste, pochylaj się w dół. Nie zapomnij o napinaniu mięśni brzucha i pośladków. Za pierwszym razem spóbuj zrobić pięć takich pompek, gdy dojdziesz do wprawy, wykonuj trzy serie po dziesięć powtórzeń.

 

Jeśli zależy Ci na pięknym jędrnym biuście wykonuj te ćwiczenia regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu a sukces będzie gwarantowany!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *