Jak walczyć z rutyną w długoletnim związku?

Jak walczyć z rutyną w długoletnim związku?

Każdy związek na początku jest przepełniony spontanicznością i energią. Z biegiem lat staje się jednak czymś normalnym i wkrada się do niego rutyna. Nie inaczej jest w łóżku.

Seks to bardzo ważny element relacji partnerów, dlatego sprawy nie powinno się zamiatać pod dywan. Każdy z nas, bez względu na wiek i płeć, pragnie bliskości i uczucia ukochanej osoby. Właśnie dlatego warto zastanowić się co zrobić, żeby przywrócić w sypialni ogień i znowu poczuć się jak podczas pierwszych wspólnych zbliżeń.

Dlaczego nie jest tak jak dawniej?

Na początku związku partnerzy poznają się nawzajem. Ten czas jest pełen eksperymentów i uwagi poświęconej drugiej osobie. Wraz z upływem lat, nowymi obowiązkami i życiem w ciągłym biegu zaangażowanie słabnie. W wielu przypadkach staje się to przyczyną kłótni i pogorszenia relacji między partnerami. Warto wtedy jeszcze raz zastanowić się, dlaczego nie jest tak jak kiedyś. Pomocne będą silne bodźce, które staną się jasnym znakiem, że czas oś w związku zmienić. Dobrym pomysłem jest przełamywanie lodów w sypialni.

Na początek

Przemiany najlepiej rozpocząć powoli. Warto do sypialni wprowadzić gadżety erotyczne, które zwiększą doznania i pomogą odkryć nowe źródła przyjemności. Wybór jest ogromny. Wiele osób decyduje się na wibratory naturalne. Ich realistyczny kształt i w wielu przypadkach dołączone wibracje pozwalają zaskoczyć partnerkę i sprawić jej bezinteresowną przyjemność. To właśnie „dawanie” a nie „branie” jest tak ważne jeśli chcemy na nowo zbudować relację z partnerem.

Dla odważniejszych

Jeśli okaże się, że bardziej „grzeczne” gadżety się sprawdziły, można porozmawiać z partnerem o przejściu na wyższy poziom. Akcesoria BDSM w ostatnich latach oraz częściej goszczą w sypialniach na całym świecie. Mają one na celu podniesienie temperatury w sypialni. Pejcze, sznury, kajdanki, kneble, obroże, lateksowe stroje, a także korki czy kulki analne to tylko niektóre z nich. Dzięki akcesoriom BDSM można skutecznie podnieść temperaturę w sypialni i zapewnić sobie i partnerowi całkowicie nowe doznania.