Nowotwory i alergie, cukrzyca i otyłość, astma, miażdżyca, osteoporoza i depresja – co je łączy? Wszystkie zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia za choroby cywilizacyjne – występują powszechnie na całym globie i rozwijają się w zastraszającym tempie. Jak skutecznie z nimi walczyć?
Table of Contents
ToggleDlaczego masowo chorujemy?
Wśród przyczyn powstawania chorób cywilizacyjnych specjaliści z WHO wymieniają przede wszystkim: nadmierne uprzemysłowienie i urbanizację, degradację środowiska naturalnego oraz tryb życia współczesnego człowieka, który można opisać czterema słowami: dużo stresu – mało ruchu.
Wzrost poziomu hałasu, skażenie powietrza, wody, gleby oraz pożywienia, mało zbilansowana dieta, siedzący tryb życia u osób dorosłych, ale także u dzieci, stany nerwicowe, używki – to czynniki, które rujnują nasze zdrowie – fizyczne i psychiczne.
Światowa Organizacja Zdrowia przedstawia szokujące dane: każdego roku choroby cywilizacyjne są przyczyną przedwczesnej śmierci 16 milionów osób na całym świecie. To ogromne wyzwanie nie tylko dla całych rządów, poszczególnych ministrów i lekarzy, ale także każdego z nas. Czy jesteśmy w stanie podnieść rękawicę?
Zawalcz o zdrowie!
Walka z chorobami cywilizacyjnymi, aby przyniosła najlepsze owoce, powinna toczyć się na wielu polach. Ogromną znaczenie ma zmiana trybu życia – racjonalne odżywianie, większa aktywność fizyczna, częstsze przebywanie na świeżym powietrzu, ograniczenie używek oraz profilaktyka, czyli regularne wykonywanie badań i dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych.
W walce z nowotworami, cukrzycą, chorobami kości i układu oddechowego przychodzi nam…witamina d! Nazywana nie bez powodu witaminą życia nie tylko poprawia nastrój, leczy chroniczne zmęczenie i osłabienie, które zazwyczaj towarzyszą stanom depresyjnym, ale także hamuje namnażanie się komórek nowotworowych i wzmacnia układ odpornościowy, minimalizując ryzyko groźnych powikłań. Prawidłowy poziom tej witaminy powoduje rzadsze zachorowanie m.in. na raka piersi, sutka, prostaty i jelita grubego. Witamina d zmniejsza zachorowalność na cukrzycę typu 1., poprawia wydolność serca i pomaga zachować prawidłowe ciśnienie tętnicze. Ponadto wzmacnia kości, redukując ryzyko zachorowania na osteoporozę w podeszłym wieku, pomaga w walce z astmą i alergiami wziewnymi.
Jedna kapsułka dziennie, przyjmowana regularnie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, wzmocni nasz organizm od wewnątrz. Witamina d to broń niezbędna w walce z chorobami cywilizacyjnymi!
Przeczytaj więcej informacji o witaminie D na stronie http://www.vitrumd3.pl/