Warzywno-owocowe oczyszczanie organizmu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dieta warzywno - owocowa Ewy Dąbrowskiej

Zapewne wiele z nas narzuciło sobie dietę, aby olśniewająco wyglądać w czasie świąt i sylwestra. Nie da się też ukryć, że ostatnie dni nie upłynęły nam na zajadaniu się zdrowymi potrawami i z pewnością ich kaloryczność nie była zbyt niska. Podsumowując, za nami czas wysokokalorycznego nie koniecznie zdrowego żywienia, a przed nami… No właśnie, wybiegając odrobinę do przodu, przed nami wiosna, a potem lato… Czyli czas, gdy każda kobieta pragnie mieć smukłą sylwetkę i piękną, zdrową cerę. Po co więc czekać do kwietnia i w niezdrowy sposób walczyć ze zbędnymi kilogramami skoro można zacząć już dziś! Zatem oczyśćmy organizmy po świętach, przejdźmy na zdrowe żywienie i włączmy do naszego codziennego grafiku jak najwięcej ruchu, a gwarantuje, że powitamy wiosnę 2013 w doskonałej formie i nastroju.

Zdrowe oczyszczanie

Dieta warzywno - owocowa Ewy Dąbrowskiej
Oczyśćmy organizmy po świętach!

Zacznijmy zatem od oczyszczania organizmu. Proponuję dziś, w zależności od potrzemy kilka dni, lub kilka tygodni na oczyszczającej diecie warzywno-owocowej. Na czym ona polega i skąd się wzięła?

Dieta ta, ma tak naprawdę charakter głodówki leczniczej i stosowana jest jako okresowa kuracja, dostarczająca mikroelementów, witamin, niesamowicie odtruwa organizm i wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy. Jednym słowem samo zdrowie. Bardzo ważne jest wychodzenie z głodówki, tak aby nie wróciły stracone na niej kilogramy, bo rzecz jasna oprócz oczyszczania przynosi ona większości osób spadek wielu kilogramów (im wyższa waga wyjściowa tym bardziej spektakularne efekty)Zatem po zakończeniu tej kuracji powinno się choć na kilka tygodni a najlepiej na stałe włączyć naturalne pokarmy opartego na warzywach, owocach, ziarnach, roślinach strączkowych z dodatkiem produktów zwierzęcych.

Zasady postu warzywno-owocowego
Przez okres od kilku dni do sześciu tygodni, w zależności od wskazań, zaleca się dietę opartą na warzywach nisko skrobiowych, takich jak na przykład: korzeniowe (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustne (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowe (cebula, por, czosnek), dyniowate (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowate (pomidor, papryka), liściaste (sałata, natka pietruszki, zioła). Można również jeść niskocukrowe owoce takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny oraz niewielkie ilości jagód. Szczególnie cenne są zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, posiadają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci.
Przykłady zielonych pędów na soki: natka pietruszki, seler naciowy, botwina, mniszek, pokrzywa, szczaw, szpinak, brokuł, kapusta, sałata, kiełki lucerny, trawa z pszenicy.

Warzywa i owoce można jeść na surowo, w postaci surówek, zup warzywnych przyprawianych ziołami, warzyw duszonych, pieczonych.
Zaleca się picie: wody, soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych, kompotów bez cukru, wywarów z warzyw. W czasie kuracji nie wolno spożywać żadnych innych pokarmów jak np. chleba, kasz, oleju itp. Nie należy też pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu, ani palić papierosów.
Najcenniejsze są warzywa i owoce surowe. Jednak nie zawsze taka dieta jest dobrze tolerowana przez nasz organizm. W przypadku pojawienia się bólów brzucha, wzdęć lub niechęci do najlepiej na kilka dni przejść na wersję sokową diety (soki warzywne i owocowe, woda, herbaty owocowe, ziołowe, wywary warzywne) lub gotowaną (warzywa gotowane, zupy warzywne, jabłka gotowane).

Jak działa dieta warzywno-owocowa?
Dieta warzywno – owocowa składa się wyłącznie z roślin nisko skrobiowych i niskocukrowych. Dostarcza ona dużo mniej kalorii ,niż podczas tradycyjnego odżywiania się, dlatego też stanowi ona rodzaj postu leczniczego (głodówki zdrowotnej). W czasie tak restrykcyjnej diety cały metabolizm przestawia się na spalanie, oczyszczanie i regenerację

Warto wiedzieć, że na początku kuracji, w miarę odtruwania organizmu, mogą pojawiać się krótkotrwałe tzw. „kryzysy ozdrowieńcze” np. osłabienie, bóle głowy, nudności, wymioty, biegunka, stany podgorączkowe, wysypki, itp., wynikają one z uwalniania się toksyn. Kryzysy zazwyczaj są krótkie i następuje po nich stopniowa poprawa samopoczucia, czy wyglądu skóry.
Ważne aby w czasie trwania tej diety włączyć ruch, jeśli ktoś nie może chodzić na siłownię, czy zajęcia fitness, warto wybrać się na basen, lub minimum 20 minutowy spacer szybkim tempem.

Zatem drogie panie, zachęcam do zdrowego trybu życia. Oczyśćmy nasze organizmy, przejdźmy na zdrowe małokaloryczne żywienie i nie zapominajmy o ruchu. W ten sposób z pewnością powitamy wiosnę w świetnym stylu.

Artykuł opracowany na podstawie źródeł internetowych napisanych przez panią Ewę Dąbrowską.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *