Widoczności po zmroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Widoczności po zmroku

Osoby które to przemieszczają się w po zmroku w ruchliwych miejscach są zawsze narażone na duże niebezpeiczeństwo. Aby piesi czy rowerzyści byli lepiej widoczni dla kierowców prowadzących poszczególne pojazdy samochodowe oferowane są niezawodne szelki i kamizelki odblaskowe.

 

Kamizelki odblaskowe a bezpieczne poruszanie się po zmroku

Każdego roku na polskich drogach ginie tysiące osób, a znaczną część ofiar stanowią piesi oraz rowerzyści. Dzieje się tak dlatego, że po zapadnięciu zmroku pieszy, który to nie jest wyposażony w odpowiednie elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowcy kierującego pojazdem w którym świecą światła mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Często ta niewielka odległość nie pozwala kierowcy samochodu na wykonanie manewru, dzięki któremu nie dochodzi do potrącenia pieszego czy rowerzysty.

Tymczasem każdy pieszy użytkownik ruchu drogowego czy też rowerzysta, który to jest ubrany w kamizelkę odblaskową jest widoczny już z odległości 130 –150 metrów. Zatem każdy kierowca ma pięciokrotnie więcej czasu na to, aby odpowiednio zareagować i uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

Mając na uwadze własne bezpieczeństwo każdy pieszy powinien zaopatrzyć się w odpowiednie elementy odblaskowe. Powinny one być zawsze umieszczone na takiej wysokości, na której znajduje się zasięg reflektorów samochodowych.

Kamizelki odblaskowe – szeroka oferta

Kamizelka odblaskowa to mocno widoczna odzież ochronna, która jest wyposażona w taśmy posiadające właściwości odblaskowe. Tego typu odzież posiada zawsze taki kolor, który jest mocno odróżnialny od tła. Jako przykład można tutaj podać jaskrawe, żółte kamizelki, które to są noszone przez poszczególne służby ratownicze i porządkowe oraz kamizelki noszone przez pieszych i rowerzystów.

W naszym kraju zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych mają piesi, którzy to poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Brak kamizelki lub innej odzieży odblaskowej może skutkować mandatem karnym w wysokości do 500 złotych. W trosce nie tylko o swój budżet, lecz przede wszystkim o bezpieczeństwo warto zatem wyposażyć się w odpowiednią odzież odblaskową.

Kamizelki zapewniają bezpieczeństwo nie tylko pieszym i rowerzystom, lecz także wszystkim pracownikom, pracującym w branży budowlanej oraz drogowej. Ponadto są one niezbędne dla operatorów maszyn ciężkich oraz podczas wykonywania na ulicach prac porządkowych.

W trosce o bezpieczeństwo tych wszystkich osób sklep internetowy oferuje wysokiej jakości, tradycyjne kamizelki odblaskowe oraz wszelkiego rodzaju kamizelki z nadrukami.Poszczególne kamizelki odblaskowe z nadrukiem umożliwiają personalizację oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.  Są one doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla poszczególnych osób indywidualnych, lecz również dla pracowników przedsiębiorstw czy urzędów gmin.

Oferowane kamizelki odblaskowe stanowią stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa oraz bardzo przystępnej ceny. WE bogatej ofercie znajdują się wysokiej jakości elementy odblaskowe, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Wszystkie kamizelki są oferowane z wysokiej jakości materiału oraz w różnorodnych kształtach i rozmiarach.

Praktyczne i komfortowe szelki odblaskowe

Obecnieszelki odblaskowe są coraz częściej doceniane wśród tysięcy wielbicieli jednośladów. W przeciwieństwie do pełnych kamizelek odblaskowych szelki odblaskowe nie krępują ruchów osoby prowadzącej motocykl czy rower. Te niezawodne oraz komfortowe podczas użytkowania gadżety odblaskowe zapewniają zawsze doskonałą widoczność na drodze po zmroku. Ich ogromną zaletą jest także to, że są bardzo przewiewne, co jest bardzo istotne podczas występowania na dworze dużych upałów.

Szelki odblaskowe na odblaski24.com.pl bardzo często są wykonane z żółtej taśmy pryzmatycznej. Posiadają one uniwersalny rozmiar, zatem każdy użytkownik może je regulować zgodnie ze swoimi potrzebami. Ich uniwersalność pozwala na to, że można je bez problemu założyć latem na cienką odzież oraz zimą na grube odzienie wierzchnie.

Oferowane szelki odblaskowe są zapinane na metalową sprzączkę, która doskonale trzyma się skórzanej odzieży. Z kolei szelki odblaskowe z szerszym tyłem posiadają praktyczną regulację na rzepy z przodu, z tyłu oraz po bokach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdej sylwetki.
Wszystkie oferowane produkty odblaskowe są niezastąpionym gadżetem, który na pewno nie pozostanie niezauważony po zmroku na drodze.

Zobacz również https://odblaski24.com.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *