Włosy kręcone – jak wydobyć piękno loków i jak o nie dbać.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Włosy kręcone – jak wydobyć piękno loków i jak o nie dbać

Włosy kręcone bez wątpienia wymagają dużo pielęgnacji i szczególnej opieki. Bez pracy nasze loki będą się albo puszyć albo będą posklejane od wszelkiego rodzaju preparatów kosmetycznych. Bardzo ważne jest więc odpowiednie podejście do naszych włosów i zachowanie umiaru w pomocach kosmetycznych dostępnych na rynku. Bowiem w wyglądzie człowieka bardzo ważną rolę odgrywa fryzura. To ona dodaje uroku lub go zabiera, czyni nas oryginalnym, wyjątkowym i zadbanym. Warto więc poświęcić trochę czasu by zadbać o nasz wygląd i włosy, które chcąc nie chcąc są naszą wizytówką.

Mycie podstawą pielęgnacji.
Do mycia włosów kręconych najlepiej używać szamponów łagodnych, zawierających w swoim składzie dużo składników nawilżających, do których należą m. in. emolienty. Takie szampony nie obciążają włosów. Co ważne włosów po umyciu najlepiej nie rozczesywać ani grzebieniem ani palcami, lecz ugniatać.

Włosy najlepiej jest umyć wieczorem, przed snem. Gdy położymy się z jeszcze wilgotnymi włosami, wówczas ich skręt jest lepszy. Niestety może to zaszkodzić naszym włosom.

Wycieranie niebanalne, czyli ręcznikowanie.
Poprawić skręt loków można także stosując odpowiednią metodę wycierania. Głowę spuszczamy na dół bez wcześniejszego rozczesywania mokrych włosów, owijam ręcznikiem i skręcamy go tworząc tzw. obwarzanek wokół głowy. Można go pozostawić na głowie ok 15-30 minut. Włosy szybciej wyschną, gdyż wodę wchłonie ręcznik a włosy będą lepiej poskręcane.

Rozczesywanie.
Włosy kręcone najlepiej rozczesywać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Jeszcze lepszy efekt uzyskać można bez rozczesywania, tylko ugniatając je dłońmi. Rano można lekko zmoczyć włosy i ugnieść dłońmi. Lekko wilgotne włosy są bardziej podatne na skręt.

Suszenie.
Używanie suszarki wysusza włosy i niszczy je a już na pewno nie sprzyja włosom kręconym. Loki są bardziej wyprostowane po użyciu suszarki i mogą się puszyć. Jeśli już musimy je wysuszyć suszarką, powinniśmy użyć do tego dyfuzora i tylko ciepłego nawiewu. Włosy suszymy nie do końca, dobrze jest pozostawić je lekko wilgotne do samoistnego dosuszenia.
Jeśli natomiast nie musimy używać suszarki, najlepiej suszmy włosy naturalnie.

Środki kosmetyczne.
Większość środków kosmetycznych obciąża i skleja włosy wcale nie dodając im skrętu. Najlepsze okazują specjalne środki do włosów kręconych, które zakupić można w profesjonalnych salonach fryzjerskich (płyny, żele, pianki).

Upinanie.
Włosy kręcone nie lubią upinania. Po rozpięciu ich okażą się rozprostowane. Możemy jednak upinać je dostatecznie lekko i swobodnie i lekko wilgotne włosy. To może zwiększyć skręt loków.

Wizyta u fryzjera.
Strzyżenie włosów kręconych wymaga specjalnych umiejętności, dlatego też najlepiej odwiedzać salon fryzjerski, w którym fryzjer posiada wiedzę na temat strzyżenia takich włosów.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi abc Apteka
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *