Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Wiele osób pragnie usunąć oznaki starzenia się skóry. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna, która oferuje mało inwazyjne i w pełni bezpieczne zabiegi. Jednym w nich jest wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego.

Wskazania do wykonania zabiegu

Procesy starzenia powodują osłabienie mieści twarzy, wiotczenie skóry i stopniowy zanik tkanki tłuszczowej podskórnej. Skóra traci zatem objętość, a zmarszczki ulegają pogłębieniu. Twarz wygląda wówczas na smutną i zmęczoną, bardziej dostrzegalne są także oznaki niewyspania. Wolumetria twarzy pozwoli przywrócić utracona objętość tkanek i wypełnić zapadnięcia. Wskazaniem do zabiegu jest chęć poprawy owalu twarzy i wypełnienia kości policzkowych. Zabieg można wykonać za pomocą kilku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Najbardziej odpowiedni preparat wybierze lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Wybór wypełniacza zależny jest od oczekiwanych przez pacjenta efektów oraz stanu jego skóry.

Zabieg wolumetrii twarzy

Przed zabiegiem nie jest wymagane wykonanie specjalistycznych badań. Wystarczy ogólny wywiad lekarski z pacjentem, podczas którego specjalista zapyta o historię chorobową. Należy wspomnieć o wszystkich przebytych i obecnie posiadanych chorobach, ponieważ niektóre z nich mogą być przeciwwskazaniem do wykonania wolumetrii. Na 3 dni przed zabiegiem zaleca się zrezygnować z leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. W dzień zabiegu nie należy spożywać alkoholu, ponieważ rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować zwiększone krwawienie. Początek zabiegu to dokładnie oczyszczenie i dezynfekcja skóry pacjenta. Następnie kolej na znieczulenie, które podaje się na około 30 minut przed planowanym zabiegiem. Wolumetria twarzy trwa około 15 minut. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i delikatna opuchlizna. Zmiany skórne powinny zniknąć po 2-3 dniach od zabiegu. Specjaliści podkreślają, aby przestrzegać zaleceń lekarza, które pozwolą uniknąć skutków ubocznych i osiągnąć maksymalny efekt zabiegu. Przez kilka tygodni zaleca się unikać sauny, basenu i przegrzania organizmu.

Efekty wolumetrii twarzy

Kwas hialuronowy pozwoli uzupełnić ubytki, dzięki czemu owal twarzy zostanie poprawiony. Kontury twarzy będą wyraźniejsze, a kości policzkowe atrakcyjnie zarysowane. Skóra będzie elastyczna i napięta, dojdzie także do redukcji doliny łez. Twarz zyska młodszy wygląd, który spowoduje wzrost atrakcyjności. Kwas hialuronowy pozwoli zatem na delikatny lifting twarzy, czyli uniesienie kącików ust i odzyskanie blasku cery. Wolumetria twarzy pozwoli uzyskać natychmiastową poprawę napięcia skóry i zwiększenia jej objętości. W ciągu kilkunastu dni kwas hialuronowy będzie wykazywał dalsze działanie, w ostateczne rezultaty widoczne będą po około 2-3 tygodniach. Wtedy należy udać się na wizytę kontrolną do specjalisty. Efekty zabiegu utrzymują się około 12 miesięcy. Kwas hialuronowy ulega stopniowemu wchłanianiu. Efekty uzależnione są nie tylko od rodzaju wykorzystanego preparatu, ale także indywidualnych predyspozycji pacjenta. Rodzaj cery, aktywność fizyczna czy tryb życia również będą miały wpływ na długotrwałość efektów. Zabieg wolumetrii jest bezpieczny, ponieważ używany kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie. Pozwoli to uniknąć reakcji alergicznych pacjenta. Kwas hialuronowy występuje w ciałku szklistym oka, tkankach, a wraz z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi, które przywrócą jędrność skóry. Wybierając doświadczonego specjalistę mamy gwarancję najlepszych efektów i w pełni bezpiecznego zabiegu.

Dr Katarzyna Osipowicz katarzynaosipowicz.pl