Wrażliwa i sucha skóra a demakijaż – jak wykonać zabieg oczyszczania skóry, by nie przesuszyć i nie podrażnić delikatnej skóry?

Wrażliwa i sucha skóra a demakijaż – jak wykonać zabieg oczyszczania skóry, by nie przesuszyć i nie podrażnić delikatnej skóry?

Sucha, a jednocześnie wrażliwa skóra jest jednym z trudniejszych typów cery w codziennej pielęgnacji twarzy. Niewłaściwy sposób demakijażu oraz nieodpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych może nie tylko z łatwością przesuszyć skórę, ale też wywołać na jej powierzchni reakcje alergiczne. Jak zatem wykonać zabieg demakijażu i oczyszczania skóry, by uchronić naskórek przed przesuszeniem i podrażnieniami?

women-makeup-tips-2012Wrażliwa i sucha skóra – jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Przy wyborze preparatów do pielęgnacji twarzy dla skóry wrażliwej i suchej należy być bardzo ostrożnym – przed zakupem wybranego kosmetyku najlepiej przeanalizować jego skład w poszukiwaniu nawilżających i kojących składników, wykluczając jednocześnie komponenty, które mogą przesuszyć lub podrażnić naszą skórę. Zdecydowanie należy unikać preparatów, które posiadają w swoim składzie alkohol, a także inne drażniące substancje – prowadzą one do przesuszania skóry, a także zwiększają ryzyko pojawiania się reakcji alergicznych. Dlatego decydując się na wybrany produkt, należy się upewnić czy został on dostosowany do potrzeb wrażliwej i suchej skóry.

Mleczko do demakijażu + płyn micelarny – zestaw idealny

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele produktów, które będą spełniały potrzeby cery suchej i wrażliwej, jednak ze względu na tendencje do przesuszania oraz podrażnień, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się silnie nawilżające mleczko do demakijażu lub łagodzący płyn micelarny. Zabieg oczyszczania skóry i demakijażu można z powodzeniem przeprowadzać też w dwóch etapach:

  • mleczko do demakijażu oczyści skórę, ale jednocześnie ją nawilży, dzięki czemu unikniemy problemu przesuszania naskórka przy oczyszczaniu. Mleczko powinno posiadać gęstą, a także nieco tłustszą konsystencję, która pozwoli utrzymać na skórze odpowiedni poziom nawodnienia.
  • płyn micelarny zbierze ze skóry nieczystości, z którymi nie poradził sobie inny płyn do demakijażu, złagodzi podrażnienia i ukoi całą twarz. Preparat ten stanowi doskonałą alternatywę dla toniku do twarzy, który w przypadku suchej i wrażliwej skóry może wywołać problem przesuszania się skóry.

Demakijaż oczu – demakijaż wyjątkowo ostrożny

Osoby, które zmagają się z problemami cery suchej i wrażliwej, szczególnie delikatne powinny być dla skóry wokół oczu. Jest to najcieńsze i najdelikatniejsze miejsce na całej twarzy, które wymaga stosowania równie delikatnych preparatów. To właśnie na skórze wokół oczu i na powiekach najczęściej występują zaczerwienienia, podrażnienia oraz skłonności do przesuszania. Dlatego demakijaż oczu powinien być wykonywany przy pomocy kosmetyków, które zostały stworzone specjalne na potrzeby wrażliwej skóry w okolicach oczu. Taki preparat możemy znaleźć w ofercie marki Garnier. Kojący płyn do demakijażu oczu z serii Essentials nie zawiera w swoim składzie alkoholu i sztucznych barwników, jest zaś wzbogacony w prowitaminę B5, która łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed reakcjami alergicznymi. Mimo łagodnego składu jest w stanie precyzyjnie usunąć resztki makijażu oraz inne zanieczyszczenia ze skóry.

Nawilżanie skóry – zawsze po oczyszczaniu

W przypadku cery suchej i wrażliwej nawilżanie skóry powinno następować po każdym zabiegu demakijażu i oczyszczaniu twarzy. Taki sposób pielęgnacji zapewni jej odpowiednie odświeżenie, odżywienie, a także ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Więcej informacji oraz pełna oferta preparatów do oczyszczania skóry suchej i wrażliwej, dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/typy/wra%C5%BCliwa