Współczesna medycyna estetyczna – specyfikacja zabiegów w nowoczesnej klinice kosmetyki dla kobiet.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Medycyna estetyczna to dość młoda dziedzina, powstała w wyniku połączenia innych obszarów medycyny: dermatologii, chirurgii naczyniowej i estetycznej, angiologii, ginekologii, dietetyki i psychologii.

Podstawowym zadaniem medycyny estetycznej jest opóźnienie naturalnych procesów starzenia i zapobieganie jego skutkom. Zabiegi oferowane przez kliniki medycyny estetycznej skierowane są do osób, które chcą poprawić swój wygląd i poczuć się bardziej komfortowo w swojej skórze.

Popularne zabiegi

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych, ale też skutecznych są zabiegi wykorzystujące działanie lasera: resurfacing, fotoodmładzanie, peeling laserowy i wiele innych. Resurfacing to zabieg wygładzania zmarszczek polegający na usuwaniu wierzchniej warstwy skóry, przy użyciu lasera Er.YagFotonaSpectro SP. To urządzenie pozwala na osiągniecie spektakularnych efektów przy jak najmniejszej penetracji wiązki laserowej. Zabieg jest małoinwazyjny i nie powoduje dużego dyskomfortu. Rezultaty jakie można dzięki niemu osiągnąć to znaczna poprawa gęstości skóry, wyrównanie kolorytu, zanik przebarwień oraz szybsza regeneracja i wzmocnienie efektu odmłodzenia.

Fotoodmładzanie laserowe T3 jest delikatną metodą regenerowania skóry przy użyciu światła. Zabieg przeprowadzany jest laserem FotonaNd:Yag i technologią T3 – energia wytwarzana przez urządzenie jest pochłaniana przez hemoglobinę, a naczynia krwionośne częściowo się obkurczają. Efektem zabiegu jest przebudowa kolagenu, lepsze unaczynienie skóry, oraz poprawa jej napięcia i kolorytu. Metoda jest nieinwazyjna i nie powoduje niedyspozycji estetycznej i wyłączenia z życia codziennego.

Jednym z najnowszych zabiegów jest mikronakłuwanie skóry urządzeniem Dermapen. Urządzenie automatycznie nakłuwa skórę pulsującymi igiełkami, a jednocześnie aplikuje odpowiednio dobrane substancje aktywne. Zaletami zabiegu są niezwykła precyzja i skuteczność, wynikające z faktu, że substancje czynne mogą być wprowadzone głęboko w skórę. Nakłuwanie skóry prowadzi do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze oraz stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest poprawa jakości i napięcia skóry, jej widoczne odmłodzenie, a także redukcja niedoskonałości – zmarszczek, rozszerzonych porów, blizn i rozstępów.

Karboksyterapia to zabieg, polegający na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla w wybraną partię ciała. Daje to natychmiastowe i trwałe efekty poprawy kondycji skóry. Preparat pobudza procesy produkcji kolagenu i elastyny w skórze, a także rozbudowę sieci naczyń krwionośnych. Umożliwia też oddziaływanie na tkankę tłuszczowa – usunięcie jej nadmiaru i redukcję cellulitu. Stosowanie zabiegu jest polecane przy bardzo wielu problemach np.: rozstępy, cellulit, miejscowe odkładanie się tłuszczu, utrata włosów, obrzęki kończyn, zmarszczki, suchość skóry, trądzik i wiele innych. Na kurację zwykle składa się kilka zabiegów, przeprowadzonych w odstępach czasowych od 4 do 14 dni, co jest uzależnione od problemu pacjenta.

Mezoterapia igłowa jest metodą popularną wśród pacjentów i lekarzy. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w określone miejsca substancji odżywczych, rozjaśniających lub innych dobranych do problemu. Efektem jest poprawa wyglądu i regeneracji skóry. Dzięki aplikowanemu środkowi polepsza się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz podwyższa metabolizm komórek tłuszczowych. Mezoterapia jest polecana osobom, które borykają się z problemami związanymi ze zwiotczeniem skóry, cellulitem, rozstępami, a także zmarszczkami i wypadaniem włosów. Zabieg daje niemal natychmiastowe i długotrwałe rezultaty.

Przed zabiegiem

Bez względu na jaką metodę pacjentka się zdecyduje, każdy zabieg musi być poprzedzony wywiadem. Osoba wykonująca zabieg musi ustalić stan zdrowia pacjentki, by mieć pewność, że stosowane rozwiązanie jej nie zaszkodzi. Podczas takiej wizyty zostaje omówiony przebieg leczenia oraz wyjaśniona specyfika zabiegu. To czas, żeby ustalić wszystkie szczegóły i rozwiać wątpliwości.

Niezwykle istotne jest, by wybrać profesjonalny gabinet, w którym wykwalifikowany personel pracuje na najlepszych preparatach oraz wykorzystuje sprawdzone technologie. Gabinet ProClinic we Wrocławiu to miejsce, w którym można skorzystać z wielu zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Klinika jest wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę, co gwarantuje precyzje i skuteczność każdego zabiegu. Zabiegi laserowe wykorzystują najbardziej wszechstronny system laserowy FOTONA SpectroSp, zapewniający całkowite bezpieczeństwo pacjenta i pełną kontrolę efektów działania. W ProClinic pracują najlepsi profesjonaliści z wielu dziedzin medycyny – dermatolodzy, ginekolodzy, laryngolodzy, wenerolodzy, lekarze medycyny estetycznej, a także chirurdzy plastyczni i naczyniowi. Jest to miejsce, w którym można zadbać o dobre samopoczucie i piękny wygląd, a jednocześnie kompleksowo zatroszczyć się o zdrowie.

Zobacz także: FAQ medycyny estetycznej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *